Volkswagen Sport Coupé Concept GTE: to chci mít

Publikováno: 04.03.2015 17:39 | Jiří Hofbauer

Volkswagen vystavuje na Ženevském autosalonu 2015 ve světové premiéře studii Sport Coupé Concept GTE. Avantgardní model přitom plní roli protagonisty nového, progresivního designérského stylu značky Volkswagen.

Stejně progresivní jako exteriér studie Sport Coupé Concept GTE je i její interiér. Extrémně čistý design, dokonalá ergonomie a nová interaktivní rozhraní mezi člověkem a strojem - mimo jiné využívání biometrických dat řidiče a nový digitální panel přístrojů Active Info Display s trojrozměrnou grafikou - vytvářejí uvnitř kupé avantgardní atmosféru, která je v naprostém souladu s expresivním vnějším designem.

sport_coupe_2

Zdroj: Volkswagen

sport_coupe_3

Zdroj: Volkswagen

Progresivní je však nejen design, ale i technika. Již zkratka "GTE" je příslibem revoluční techniky pohonného ústrojí. Tato tři písmena jsou od debutu modelu Golf GTE a v letošním roce následujícího modelu Passat GTE u značky Volkswagen symbolem modelů s hybridním pohonem s možností externího nabíjení. Tyto vozy ujedou cca 50 kilometrů na čistě elektrický pohon a zároveň dokáží suverénně překonávat i velké vzdálenosti. A to vše s maximální dynamikou. GTE je tichým společníkem pro klidnou jízdu, nebo silným vozem pro dlouhé cesty. Verze GTE jsou myslitelné ve všech segmentech, jak už naznačila studie SUV prezentovaná letos v lednu na autosalonu v severoamerickém Detroitu.

sport_coupe_4

Zdroj: Volkswagen

Volkswagen nyní obohacuje studií Sport Coupé Concept GTE, odhalenou v Ženevě, filozofii GTE o mimořádně avantgardní pojetí. Fastback GTE o výkonu 279 kW/380 k nabízí při překonávání dlouhých vzdáleností provozní vlastnosti automobilů kategorie Gran Turismo a zároveň umožňuje - díky dvěma elektromotorům a akumulátoru s možností externího nabíjení - jízdu s nulovými emisemi. Studie s nejvyšší rychlostí 250 km/h má průměrnou spotřebu paliva 2,0 l/100 km (kombinovaná).

sport_coupe_5

Zdroj: Volkswagen

Třída sama pro sebe. Volkswagen rozděluje střední a vyšší třídu na segmenty B, C a D. Například nejnovější Passat stanovuje měřítka ve střední třídě, tedy v části segmentu B s vysokým objemem prodeje; Volkswagen CC zaujímá pozici ve vyšší oblasti segmentu B; Phaeton, limuzína vyšší třídy, je typickým modelem segmentu D. V Ženevě představená studie míří z vyšší oblasti segmentu B do segmentu C. Sport Coupé Concept GTE se tak zařadí nad současný model Volkswagen CC. Šéfdesignér přiznává, že chtěli vytvořit čtyřdveřový sportovní vůz, měl mít schopnost vyvolávat touhu s jasným přáním - 'toho chci mít'.

sport_coupe_6

Zdroj: Volkswagen

sport_coupe_7

Zdroj: Volkswagen
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!