Volný den v pyžamu

Publikováno: 21.04.2014 11:26 | Aktualizace: 08.03.2016 11:00 | Jiří Hofbauer

Často se vedou diskuze o tom, v čem chodit doma a jestli se vůbec převlékat do něčeho tzv. na doma. Někdo vám řekne, že přesně ví, co si doma oblékne a jiný bude tvrdit, že to vůbec neřeší. Pravdou ale je, že lidé se doma chtějí cítit pohodlně, bezpečně a neřešit, co si o nich kdo myslí. Hodně lidí po příchodu domů vymění svoje brnění na míru z látky Scabal za vytahané džíny, volné tepláky a mega tričko. Víkendy jsou jasné, ale co si udělat volný den jen proto, že prostě můžete. Zůstat v posteli až do oběda a mít na sobě něco nenuceného. Nic co by je svazovalo, ale dovolil jim být sami sebou.

Boxerky

To je věc, kterou doma užijete. Nemyslíme ty upnuté, co dělá Calvin Klein, ale takové ty hodně volné, co pořídíte i v H&M. Je to ideální na dlouhá ráno v posteli, kdy jen tak poleháváte, i na noční dodělávání rozpočtu. I nás mnohdy láká koupit si některé s tím bláznivým komiksovým potiskem. Garfield, Homer, Futurama, Superman, Star Wars.... výběr je nekonečný. Možná jsou dětinské, ale pokud se vám líbí – jděte do nich. Nicméně v boxerkách z přírodních materiálů vám bude mnohem příjemněji.

Boxerky Ermenegildo Zegna.

pyzamo_1

Zdroj: Ira Bordo, Facebook

Pyžamo

Jestli spíte na Adama, pak to máte vyřešené. Současně jako pyžamo poslouží i právě zmíněné boxerky a tílko. My jsme v tomhle klasici. Dlouhé kalhoty a k tomu bílé tričko. Dnes se dají pořídit krásné pyžamové kalhoty, které jsou nejen pohodlné ale působí i dostatečně elegantně. Takové bychom se nebáli nosit i kalhoty na doma místo džínů nebo tepláků.

Pyžamo Zilli. Slippers Zara.

pyzamo_2

Zdroj: Ira Bordo, Facebook

Župan

Můžete doma chodit zabalení do deky nebo si pořídit župan. Ale ne tím způsobem, že se vám přimotá k vašim věcem do kufru při odjezdu z Four Seasons. Oni to poznají! Navíc uvědomte si, že nejste první, kdo v tomhle županu... spal. Župan z froté je ale klasika. Bohatý župan z měkkého froté je skutečně nejlepší na zahřátí. Budete si v něm připadat jak král. Slovy mistra Yody: fanoušci Star Wars a Luka Skywalkera spíše tenčí, hladkou, bavlněnou variantu zvolí si. Nebojte se sáhnout i po extravagantnější hedvábné variantě. Pak se ale zařadíte za Oscara Wilda, Hugha Hefnera a osazenstvo Downton Abbey.

Hedvábný župan Zilli. Pyžamo ze směsi bavlny a hedvábí Ermenegildo Zegna. Slippers Bottega Veneta.

pyzamo_3

Zdroj: Ira Bordo, Facebook

Slippers

Žabky si nechte na léto. A crocs... ty... vynechte úplně. Dnes pořídíte spoustu pohodlných slippers (tento název pro nazouvací botu se používá už i v češtině), které vám udrží nohy v teple i naboso zatímco budete koukat na Game of Thrones nebo číst Menstyle.

Froté župan Ralph Lauren. Hedvábné pyžamo Dolce & Gabbana. Slippers Masserano Paolo.

pyzamo_4

Zdroj: Ira Bordo, Facebook
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!