Vrcholné Porsche Panamera Turbo S

01.11.2013 16:25 | Jiří Hofbauer

Dosud nejrychlejší, nejvýkonnější a nejluxusnější model Panamera Turbo S s výkonem 570 koní, nejvyšší rychlostí 310 km/h, zrychlením z klidu na 100 km/h za 3,8 sekundy a špičkovými prvky výbavy se řadí na vrchol modelové řady Gran Turismo. Historicky poprvé se nabízí verze Executive s prodlouženým rozvorem o 15 centimetrů. Světová premiéra nové vlajkové lodi modelové řady Panamera se uskuteční na autosalonu v Tokiu.

Ve verzi Executive nabízí výrazně větší prostor a pohodlí, především na zadních sedadlech. Tepelně a zvukově izolovaná zatmavená okna, paket interiérového osvětlení navržený speciálně pro zadní sedadla a velká středová konzole v zadní části vozu, to jsou pouze některé prvky rozsáhlé výbavy, která je součástí modelu Panamera Turbo S Executive.

Sportovní a luxusní charakter nového vozu Porsche Panamera Turbo S je patrný nejen v oblasti jízdních výkonů, ale také charakteristickými designovými znaky. Metalická barva Palladium, která je k dispozici výhradně pro nové Porsche Panamera Turbo S, dodává modelu obzvláště exkluzivní vzhled a zvýrazňuje jeho kontury. Na vynikající dynamiku vozu upozorňují 20palcová kola 911 Turbo II, které jsou nejen větší než standardní kola ostatních modelů kategorie Gran Turismo, ale také výrazně širší. Dalším unikátním prvkem Porsche Panamera Turbo S je čtyřdílný zadní spoiler, lakovaný v barvě karoserie.

Díky na přání dodávanému sportovnímu výfukovému systému nabízí Panamera Turbo S možnost zažít zvuk ze světa motoristického sportu, kdykoliv si řidič zamane. Tohoto jedinečného zvukového zážitku je dosaženo pomocí akustického kanálu, který lze aktivovat stiskem tlačítka, přičemž tento kanál posílá zvuk motoru přímo do interiéru.

Panamera Turbo S je standardně dodávána s keramickými brzdami PCCB. Tyto supervýkonné a v závodech prověřené keramické brzdy se žlutými brzdovými třmeny nabízejí oproti běžným ocelovým kotoučům zřetelné výhody. Mají přibližně o 50 % nižší hmotnost a rychlejší reakce a nereznoucí kroužky brzdových třmenů zaručují maximální výkon.

Syntézu exkluzivity a sportovnosti v interiéru reprezentuje standardně dodávané dvoubarevné kožené čalounění. Dalším obzvláště unikátním prvkem je nově nabízený paket interiéru v tmavém provedení odstínu Burl Walnut. Nový dekor zahrnuje náznak červené barvy, a přitom působí nevtíravým dojmem. Vnitřek modelu Panamera Turbo S je doplněn o loga Porsche na opěrkách hlavy předních sedadel.

Přední elektricky ovládaná sedadla, pohyblivá ve čtrnácti směrech, jsou součástí standardní výbavy a pro komfort je lze kombinovat s paměťovou funkcí. Paket paměťové funkce obsahuje kromě jiného možnost prodlužovat délku sedáku či měnit polohu bederní opěrky a elektricky stavitelného volantu. Cestující v zadní části modelu Panamera Turbo S Executive mají k dispozici ještě větší porci luxusu: před zadními sedadly je o dvanáct centimetrů více prostoru v oblasti nohou, všechna sedadla disponují aktivní ventilací a vzadu jsou také elektrické sluneční clony, které poskytují ještě více soukromí. Oba cestující na zadních sedadlech jsou chráněni bočními airbagy.

Cena nového modelu Porsche Panamera Turbo S začíná na € 180 027 a Panamera Turbo S Executive bude v nabídce od € 197 041.

1

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

3

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

4

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

5

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

2

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!