Vše nejlepší, Schumi!

Publikováno: 03.01.2014 15:53 | Jakub Matulík

Je těžké někomu gratulovat ke 45. narozeninám, když se zrovna necítí nejlíp. O to horší je fakt, že Michael je na tom velice špatně. Všichni zhruba víme, co se stalo a jak na tom je. Netřeba zabředávat do podrobností. Faktem zůstává, že sedminásobný mistr světa ve formuli 1 právě leží v kómatu, po pádu na lyžích. Je celkem paradox, že člověk, pro kterého byl hazard každodenním chlebem, povoláním i životní vášní, dopadne takto. Jen si vzpomeňte kolik opravdu těžkých havárii už přežil.

Michael Schumacher se narodil 3.ledna roku 1969 v Německu. Jako většina závodníků formule 1 začínal svou kariéru na motokárách. Už od útlého věku bylo na Michaelovi vidět, že má velký cit pro sport, zvláště pro motorsport. Později vyhrál německé šampionáty Formule König a také Formule 3. Po úspěších za volantem monopostu F3 se dostal do týmu Mercedes-Benz, ovšem ne jako pilot F1, ale jako závodník na Mistrovství světa silničních vozů.

Do F1 přichází v roce 1991 na GP Belgie, za stáj Jordan. O tři roky později ve stáji Benetton se stal mladý Michael mistrem světa ve F1, rok na to za stejnou stáj svůj úspěch zopakoval. V roce 1996 odešel do Ferrari, kde zůstal dlouhých 14 let, jak závodník tak i jako poradce týmu. S Ferrari získal celkem 5 titulů mistra světa. V roce 2006 ukončil kariéru závodního jezdce a zůstal u Scuderia Ferrari jako poradce týmu.

Velký zlom přišel v prosinci roku 2009, kdy vyhlásil návrat na zavodní pole. Všechny ovšem překvapilo, že nesedlal červený monopost s koněm ve znaku, ale Mercedes-Benz. Zde se mu, ovšem už tolik nevedlo, a proto 10.10.2012 ukončil už definitivně svou závodnickou kariéru.

Zdaleka to není to jen jeho závodnická kariéra, která udělala z Schumiho legendu. Je členem UNESCO a je jedním z hlavních Vyslanců a jeho charitativní dary, které čítají desítky milionů jsou věhlastné stejně jako jeho sportovní výsledky. Je ženatý, má dvě děti.

S manželkou Corinnou mají dvě děti a trvale žijí ve Švýcarsku. Jeho mladší bratr Ralf je taktéý bývalým pilotem formule 1. Výčet jeho úspěchů by vydal na malou knihu, ovšem myslím si, že tento malý exkurz do jeho života stačí.

Michaeli, k Vašim 45.narozeninám Vám za celou redakci přeji hlavně zdraví a štěstí. Pevně věříme, že zatím nejtěžší životní souboj vyhrajete, že Vás opět brzy uvidíme na nohou i za volantem.

Sehr geehrter Michael, im Namen der ganzen Redaktion Menstyle wünsche ich Ihnen zum 45. Geburtstag vor allem viel Gesundheit und Glück. Wir alle glauben fest, dass Sie Ihren schwierigsten Lebenskampf gewinnen und Sie werden bald auf den Füße stehen und auch am Steuer sitzen!
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!