Všechny barvy saka

Publikováno: 02.05.2016 10:48 | Jiří Hofbauer

Stejně jako řada lidí má pocit, že s nástupem zimy musí nazout pohorky a obléct péřové bundy, s příchodem teplejších měsíců z jakési setrvačnosti vytáhnout žabky a šortky z polyesteru. Zatím jste ale pořád ještě v civilizaci. Věřte, že nástup teplot se s elegancí nerozchází. A jedním z nejoblíbenějších kousků pánských šatníků posledních několika sezón je blazer.

Sako Jil Sander 1 090 €. Košile Burberry 450 €. Hodinky Timex 55 €. Kalhoty Balibaris 105 €. Boty Doucals 275 €.

saka_1

Zdroj: Arthur Delloye

Sako Dolce & Gabbana 2 293 €. Tričko H&M 14,95 €. Prsten Cartier 960 €.Tenisky Converse 65 €. Kalhoty The Kooples 195 €.

saka_2

Zdroj: Arthur Delloye

Dnes za blazer platí prakticky jakékoliv separátní sako, ke kterému nejsou kalhoty ze stejného materiálu. Blazer je zcela soliterní kus. Pokud si v konfekci koupíte jen sako, případně necháte ušít separátní sako na míru, tak i to se svým způsobem stává blazerem. Protože i v salonu jej budete ladit samostatně, abyste docílil spíše neformálního dojmu.

Sako Maison Kitsuné 580 €. Košile Ami 260 €. Hodinky Cartier 2 970 €. Pásek Bottega Veneta 400 €. Kalhoty Maison Kitsuné 220 €. Boty Church's 333 €.

saka_3

Zdroj: Arthur Delloye

Ještě před pár lety byl výraz „blazer“ pro většinu českých mužů velkou neznámou. Dnes je ale tento kousek téměř nezbytnou součástí mnohých pánských šatníků a existenci bez něj už si dokáže představit jen málokdo. Blazer (počeštěle „blejzr“) je přesně to, co obléknete ve chvílích, kdy se vám oblek zdá až moc formální a bunda zase příliš sportovní. Oproti klasickému saku je blazer v zásadě vždy kratší, má slim střih i klopy jsou užší, je ušitý z výraznějších látek. Dává pocit svobody a kreativity a právě proto patří blazer k nejoblíbenějším kouskům? Současně v něm muž vypadá relativně elegantně ale zase ne zbytečně formálně.

Sluneční brýle Dsquared 182 €. Svetr Emporio Armani 250 €. Sako Salvatore Ferregamo 1 300 €. Hodinky G-Shock Casio 119 €. Prsten Cartier 960 €. Kalhoty Digel 89,95 €. Tenisky Nike 100 €.

saka_4

Zdroj: Arthur Delloye

Svetr Saint James 52 €. Hodinky Thomas Sabo 198 €. Prsten Cartier 960 €. Sako Boss 500 €. Kalhoty MCS 100 €. Boty Emling 160 €.

saka_5

Zdroj: Arthur Delloye

U oblečení platí to stejné co u hodinek, aut nebo jídla. K čemu je pěkný obal, když produkt sám o sobě není plně funkční. Zvlášť u letního saka hodně záleží na výběru materiálu. Vybírejte přírodní materiály, žádné umělotiny. Ano, možná jsou saka z přírodních materiálů o něco dražší, ale v parném počasí odvedou tu nejlepším lepší službu. Zahrajte si na detektivy a čtěte etikety. V letních měsících oceníte látky s nižší gramáží (jak u košil, tak i u ostatního oblečení). Takže žádná manšestrová ani sametová saka. V nabídce velkých módních domů nebo krejčovských salónů najdete látky ze mixu vlny, bavlny, kašmíru nebo hedvábí. Látky, kde dominuje bavlna, vlna a len, jsou pak doplněné o elastan nebo hedvábí. Zatímco elestan, se stará o pružnost materiálu, hedvábí, který vás v zimě zahřeje, v létě naopak ochladí.

Sako Emporio Armani 675 €. Košile The Nines 59 €. Kapesníček The Tie Bar 6 €. Kravata Maison de la cravate 24 €. Kardigan Maison Kitsuné 250 €. Hodinky Rolex 12 350 €. Kalhoty Uniqlo 39,90 €.

saka_6

Zdroj: Arthur Delloye

Sako Hermés 1700 €. Kapesníček The Tie Bar 9 €. Kalhoty Fendi 400 €. Boty Sartore 315 €. Taška Fendi 2 880 €. Hodinky Rolex 12 350 €. Košile Sandro 145 €.

saka_7

Zdroj: Arthur Delloye

Kromě kvalitních materiálů věnujte pozornost i takovému zdánlivému detailu jako je podšívka. Na jaro a léto oceníte sako, které bude s odlehčeným polopodšitým zpracováním. Stane se tak celkově lehčí a tělo se nebude tolik přehřívat.

Sluneční brýle Oliver Peoples 210 €. Hodinky Thomas Sabo 198 €. Prsten Cartier 960 €. Kalhoty The Kooples 195 €.Tenisky Converse 65 €. Sako G-Star Raw 200 €. Kravata Sandro 110 €. Košile The Nines 59 €.

saka_8

Zdroj: Arthur Delloye

Pokud byste měli investovat jen do jednoho letního saka, tak pak určitě modrý blazer na jeden nebo dva knoflíky. Je to stejný základní kus šatníku jako temně modrý oblek, černé polobotky, bílá košile nebo temně modré džíny. Současně je to úžasně tvárný kousek. Ať chinos, džíny, plátěné kalhoty nebo kraťasy. Blazer snese všechno. Samozřejmě kromě modré vyzkoušejte béžovou, která je další sázkou na jistotu, nebo trendy burgyndy. Pro extravagantnější ale neméně elegantní chvíle si pořiďte jeden v kostce. Dvě řady knoflíků vypadají neskutečně dobře. A zažívají něco jako renesanci. Tak si oblečte blazer, k němu oblíbenou košili, dobře padnoucí džíny, semišové loafers, do klopy apartní kapesníček a vyrazte dobývat svět!

Košile Wooyoungmi 190 €. Sako Wooyoungmi 604 €. Kapesníček Maison F 77 €. Kalhoty Burberry 750 €. Prsten Cartier 960 €. Hodinky Tudor 2 530 €. Boty Tim Coppens 565 €.

saka_9

Zdroj: Arthur Delloye
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!