Vůně podzimu

Publikováno: 18.10.2016 10:30 | Štěpán Molitor

S příchodem nízkých teplot a se slábnoucí intenzitou slunečních paprsků odkládáme jásavé a svěží parfémy na dno skříně. Konečně máme možnost znovu oprášit flakony z minulé zimy. Vůně jsou intimním tématem. Objevuje se dokonce názor, že gentleman by měl tajit, co za značku používá. Těžký parfém je jako oblek na míru. Musíme k němu dozrát. Nesluší každému a musí se umět nosit. Po všech marketingových útocích komerčních značek pojďme zakotvit u skutečně tradičních výrobců. Protože správná vůně je stejně důležitá, ne-li důležitější, než stylový oděv. 

Guerlain Vetiver

Oblíbená vůně, která v sobě kombinuje jak citrusy, tak kořenité tóny. Díky tomu se hodí i pro chladnější měsíce. Srdce parfému tvoří pepř a muškátový ořech. Cítit můžete i vůni tabáku a bergamotu.

nd.69

Zdroj: Archiv značky

Geoffrey Beene Grey Flannel

Tato pánská vůně má dlouhou tradici. Hodí se pro vyzrálé (to neznamená nutně staré) muže a spíše ke klasickým oděvům. Vůně je to velmi dřevitá a silná. V malých dávkách okouzlující, ve velkých smrtící.

prd_8539_bbig_1472801168

Zdroj: Archiv značky

Knize Sec

Vídeňský krejčí českého původu Josef Kníže kromě bezvadných obleků prodává také parfémy. A to mimořádně kvalitní. Někomu přijdou trochu starosvětské. Možná. V každém případě mají svou charakteristiku. Jsou silné, těžké a dřevité. Teenager si mezi nimi asi nevybere, ale pro dospělé muže jsou jasnou volbou. Knize Sec je trochu podobná slavné vůni Ten (v oblibě ji měl Oldřich Nový nebo James Dean). Sec je o něco šťavnatější. Po jisté chvíli zacítíte nádhernou vůni kadidla.

52702

Zdroj: Archiv značky

Burberry London for Men

Závan dřeva s náznaky kůže, mechu, tabákového listu a černého pepře. Svou erbovní vůni z ní uděláte asi těžko, přesto v tomto článku má své místo. Pro nenáročné akce a podzimní brunche je jako stvořená. Flakon potažený typickým Burberry kárem je pěkný detail.

nd.804

Zdroj: Archiv značky

Yves Saint Laurent Opium Pour Homme

Při svém uvedení v roce 1977 způsobila skandál. A to hlavně kvůli svému jménu. Je pravda, že návrhář Yves Saint Laurent se nebál kontroverze. Od té doby je však Opium legendou a je přítomné na všech módních akcích.

opium_pour_homme-900x900

Zdroj: Archiv značky

Kilian Hennessy Straight To Heaven

Vyšší dívčí. Přiznáváme, možná to není úplně typicky podzimní vůně. Budiž. Dá se použít v každém ročním období. Parfémová voda je inspirována vůní rumu. Cítíme také pačuli, muškátový oříšek a cedr. Kilian Hennessy je mistrem těžkých vůní a podobné nikde na světě nenajdete.

 

Kilian-Straight-to-Heaven-Image

Zdroj: Archiv značky

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!