Vybíráme šperk pro manželku, přítelkyni, kamarádku

Publikováno: 01.09.2016 11:27 | PR

Chcete svou partnerku, maminku nebo kamarádku překvapit krásným šperkem, ale netušíte, kde a jak s výběrem začít? Přinášíme několik jednoduchých tipů, které vám výběr vhodného šperku usnadní. Správně zvolený šperk ženu nejen potěší, ale zároveň podtrhne její krásu a výjimečnost.

accessories-519693_1920

Zdroj: goldstore.cz

K jaké příležitosti šperk kupuji?

Před samotným výběrem šperku je potřeba si uvědomit, k jaké příležitosti ho kupuji. Jedná se o dárek k Vánocům nebo k narozeninám? Nebo chcete svou partnerku požádat o ruku či máte výročí svatby a chcete pro ni výjimečný dárek? Okolnosti mají na výběr šperku zásadní vliv.

pexels-photo

Zdroj: goldstore.cz

Jaký typ šperku zvolit?

Poměrně důležité je také zvážit, zda chcete své kamarádce nebo přítelkyni pořídit prsten, náušnice, náhrdelník nebo rovnou celý set.

Náušnice - Jedním z nejoblíbenějších šperků jsou náušnice, které lze vidět na téměř každé ženě. Náušnice jsou každodenním praktickým doplňkem, který podtrhne osobnost nositelky. Zvolit můžete náušnice z různých kovů, perlové i s kamínky.

Prsten - Další velmi oblíbený typ šperku, který můžete spatřit u spousty žen, je prsten. Ve většině případů je jakýmsi symbolem určitého okamžiku a poutá k sobě jisté kouzlo. Často nejde o pouhý dárek pro radost, ale je dáván s určitými úmysly, které vyjadřují hlubokou lásku a city.

Náhrdelník - Náhrdelníky jsou velmi často voleny spíše pro slavnostnější události, jako jsou plesy, bály, slavnostní večeře, apod. a jsou vybírány především podle typu výstřihu šatů. Pokud je odhalena větší část dekoltu, je možné zvolit výraznější náhrdelník.

Náramek - Skvělým módním doplňkem, který ocení i sportovně založené ženy, jsou náramky. Můžete pořídit jednoduchý a jemný stříbrný nebo zlatý náramek, ale také celou sadu.

Přívěsky - Originálním přívěskem můžete vyjádřit osobnost a jedinečný styl dané ženy. Má ráda vaše partnerka přírodu? Pak ji můžete pořídit například přívěsky strom života nebo květiny. Některými přívěsky, například přívěsky anděl nebo srdce, můžete vyjádřit svou lásku a oddanost.

accessories-519694_1920

Zdroj: goldstore.cz

Jaká žena, takový šperk

Snad nejlepším pomocníkem při výběru šperku pro ženu je ona sama. Všímejte si, co se jí líbí, jaká je a co ráda nosí. Vycházet můžete i z jejích oblíbených aktivit, zájmů a koníčků. Také zapátrejte v paměti. Ženy často ukazují ve výlohách nebo časopisech, jaké šperky se jim líbí a co jim přišlo zajímavé. Pokud máte možnost, podívat se ženě do šperkovnice, rozhodně to udělejte. Hodně vám to napoví o jejím vkusu.

 

Tradiční dělení - jarní, letní, podzimní a zimní typ

Skvělým pomocníkem při hledání vhodného šperku pro vaši přítelkyni nebo kamarádku je tradiční dělení na jarní, letní, podzimní a zimní typ. To vám výběr může výrazně ulehčit.

Jarní typ - Jarní typy mají od přírody blond vlasy, světlou pleť se zlatavým nádechem a nejčastěji modré nebo světle zelené oči. Tyto ženy působí velmi jemně až křehce, a proto se k nim hodí jemnější a lehčí šperky. Pokud budete přemýšlet nad volbou kamene pro jarní typ, nejvhodnější bude pastelově růžová, tyrkysová, meruňková, žlutá nebo sytě fialová.

Letní typ - Většinou se jedná o blondýnky nebo světlé hnědovlásky, které mají pleť se studeným narůžovělým a olivovým podtónem. Oči mají modré, šedé nebo zelené. Ženám v letním typu se hodí šperky s ušlechtilým matným podtónem. Kameny je pak vhodné volit ve světle modré, šedé, čiré, pudrové nebo sytě růžové barvě.

Podzimní typ - Podzimní typ poznáme podle pleti se žlutým až béžovým nádechem a zářivě modrých, zelených nebo hnědých očí. Podzimní ženy mívají tmavě blond, hnědé nebo zrzavé vlasy a často bývají pihovaté. Tyto ženy si mohou dovolit velký a výrazný klenot a nemusí se bát ani zlatých šperků. Barvu kamene volte ve žluté, zlaté, vínové, tmavohnědé nebo tmavomodré barvě.

Zimní typ - Ženy v zimním typu mají nejčastěji tmavé vlasy, porcelánovou či olivovou pleť, husté obočí a hnědé nebo šedé oči. Jedná se o poměrně výrazné ženy, které mohou nosit velmi nápadné a lesklé kousky. Lichotím jim syté barvy, jako modrá, zelená nebo oranžová, ale také černá. Skvěle jim sedne křišťál nebo štras.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!