Vybíráme šperk pro manželku, přítelkyni, kamarádku

Publikováno: 01.09.2016 11:27 | PR

Chcete svou partnerku, maminku nebo kamarádku překvapit krásným šperkem, ale netušíte, kde a jak s výběrem začít? Přinášíme několik jednoduchých tipů, které vám výběr vhodného šperku usnadní. Správně zvolený šperk ženu nejen potěší, ale zároveň podtrhne její krásu a výjimečnost.

accessories-519693_1920

Zdroj: goldstore.cz

K jaké příležitosti šperk kupuji?

Před samotným výběrem šperku je potřeba si uvědomit, k jaké příležitosti ho kupuji. Jedná se o dárek k Vánocům nebo k narozeninám? Nebo chcete svou partnerku požádat o ruku či máte výročí svatby a chcete pro ni výjimečný dárek? Okolnosti mají na výběr šperku zásadní vliv.

pexels-photo

Zdroj: goldstore.cz

Jaký typ šperku zvolit?

Poměrně důležité je také zvážit, zda chcete své kamarádce nebo přítelkyni pořídit prsten, náušnice, náhrdelník nebo rovnou celý set.

Náušnice - Jedním z nejoblíbenějších šperků jsou náušnice, které lze vidět na téměř každé ženě. Náušnice jsou každodenním praktickým doplňkem, který podtrhne osobnost nositelky. Zvolit můžete náušnice z různých kovů, perlové i s kamínky.

Prsten - Další velmi oblíbený typ šperku, který můžete spatřit u spousty žen, je prsten. Ve většině případů je jakýmsi symbolem určitého okamžiku a poutá k sobě jisté kouzlo. Často nejde o pouhý dárek pro radost, ale je dáván s určitými úmysly, které vyjadřují hlubokou lásku a city.

Náhrdelník - Náhrdelníky jsou velmi často voleny spíše pro slavnostnější události, jako jsou plesy, bály, slavnostní večeře, apod. a jsou vybírány především podle typu výstřihu šatů. Pokud je odhalena větší část dekoltu, je možné zvolit výraznější náhrdelník.

Náramek - Skvělým módním doplňkem, který ocení i sportovně založené ženy, jsou náramky. Můžete pořídit jednoduchý a jemný stříbrný nebo zlatý náramek, ale také celou sadu.

Přívěsky - Originálním přívěskem můžete vyjádřit osobnost a jedinečný styl dané ženy. Má ráda vaše partnerka přírodu? Pak ji můžete pořídit například přívěsky strom života nebo květiny. Některými přívěsky, například přívěsky anděl nebo srdce, můžete vyjádřit svou lásku a oddanost.

accessories-519694_1920

Zdroj: goldstore.cz

Jaká žena, takový šperk

Snad nejlepším pomocníkem při výběru šperku pro ženu je ona sama. Všímejte si, co se jí líbí, jaká je a co ráda nosí. Vycházet můžete i z jejích oblíbených aktivit, zájmů a koníčků. Také zapátrejte v paměti. Ženy často ukazují ve výlohách nebo časopisech, jaké šperky se jim líbí a co jim přišlo zajímavé. Pokud máte možnost, podívat se ženě do šperkovnice, rozhodně to udělejte. Hodně vám to napoví o jejím vkusu.

 

Tradiční dělení - jarní, letní, podzimní a zimní typ

Skvělým pomocníkem při hledání vhodného šperku pro vaši přítelkyni nebo kamarádku je tradiční dělení na jarní, letní, podzimní a zimní typ. To vám výběr může výrazně ulehčit.

Jarní typ - Jarní typy mají od přírody blond vlasy, světlou pleť se zlatavým nádechem a nejčastěji modré nebo světle zelené oči. Tyto ženy působí velmi jemně až křehce, a proto se k nim hodí jemnější a lehčí šperky. Pokud budete přemýšlet nad volbou kamene pro jarní typ, nejvhodnější bude pastelově růžová, tyrkysová, meruňková, žlutá nebo sytě fialová.

Letní typ - Většinou se jedná o blondýnky nebo světlé hnědovlásky, které mají pleť se studeným narůžovělým a olivovým podtónem. Oči mají modré, šedé nebo zelené. Ženám v letním typu se hodí šperky s ušlechtilým matným podtónem. Kameny je pak vhodné volit ve světle modré, šedé, čiré, pudrové nebo sytě růžové barvě.

Podzimní typ - Podzimní typ poznáme podle pleti se žlutým až béžovým nádechem a zářivě modrých, zelených nebo hnědých očí. Podzimní ženy mívají tmavě blond, hnědé nebo zrzavé vlasy a často bývají pihovaté. Tyto ženy si mohou dovolit velký a výrazný klenot a nemusí se bát ani zlatých šperků. Barvu kamene volte ve žluté, zlaté, vínové, tmavohnědé nebo tmavomodré barvě.

Zimní typ - Ženy v zimním typu mají nejčastěji tmavé vlasy, porcelánovou či olivovou pleť, husté obočí a hnědé nebo šedé oči. Jedná se o poměrně výrazné ženy, které mohou nosit velmi nápadné a lesklé kousky. Lichotím jim syté barvy, jako modrá, zelená nebo oranžová, ale také černá. Skvěle jim sedne křišťál nebo štras.

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Ještě jste se nerozhodli, kam letos na dovolenou? Albánie, Černá hora nebo Chorvatsko? Inspirujte se Ještě jste se nerozhodli, kam letos na dovolenou? Albánie, Černá hora nebo Chorvatsko? Inspirujte se Dovolené, poznávací zájezdy i prodloužené víkendové wellness pobyty jsou v plném proudu, ale přesto je mezi námi spousta takových,... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!