Vyhlašujeme válku kruhům pod očima

Publikováno: 02.06.2015 11:01 | Aktualizace: 22.02.2016 08:00 | Jiří Hofbauer

Holení a úpravu vlasů už jsem zvládli. Ale muže reprezentuje i jeho pohled. Ten nikdy nebude dokonalý, pokud budete působit unaveným a ztrhaným dojmem. S houpacími kruhy pod očima rozhodně u byznys partnera nevyvoláte pocit, že máte situaci pevně v rukou. A na baru neuhranete tu hezkou blondýnku. Ona chce rozvířit kruhy své touhy, ne přehlížet ty vaše. Máme pro vás několik rad, jak se s tímhle problémem poprat.

los_10_consejos_para_quitar_ojeras__2223_620x413

Zdroj: Pinterest

Dokonce i někteří dermatologové doporučují místo drahých krémů a olejíčků obyčejné sáčky s mraženou zeleninou. Zabalte je do ručníku a přiložte na oči po dobu deseti minut. Nesmějte se a zkuste to. Než ale sáhnete po kapustičkách, raději zvolte hráček. Je drobnější a tak se lépe přizpůsobí tvaru vaší tváře.

1

Zdroj: Archiv značky

Chladivý gel Biotherm Homme High Recharge odstraňující kruhy pod očima a otoky kolem očí, cena 719 Kč

Plátky okurky jsou asi nejznámější trik v boji proti otokům očí. Pokud si okurky přiložíte, tak sami ucítíte, že vám šťáva z nich pokožku bude jakoby stahovat. Šťáva z okurky by tak měla nejen vyhlazovat a hydratovat ale i čistit. Z okurky si můžete udělat i (jedlou) pleťovou masku. Pokud okurku nastrouháte a smícháte se bílým jogurtem nebo smetanou vytvoříte vyživující hydratační masku. Ostatně taková maska skvěle pomáhá i na letní spáleniny. Zvlášť pokud bude pořádně vychlazená, vytáhne z těla horkost. Masku smývejte teplou vodou. Samozřejmě hydratovat musíte i zevnitř. Nezapomínejte pít. Pít vodu. Káva ani alkohol se nepočítají.

5

Zdroj: Archiv značky

Expresní maska v podobě tampónů z čisté bavlny Shiseido Express Smoothing Eye Mask posiluje obranyschopnost pleti a viditelně redukuje již existující vrásky, 1 769 Kč

Kromě okurek lze použít i brambory. I když třeba nejíte škroby, vaší pokožce právě škrob z brambor prospěje. Dřív se šťáva ze syrových brambor se používala k odstraňování kožních skvrn. Syrové brambory obsahují enzymy, které zabraňují přílišnému vnikání pigmentu do svrchní části pokožky. Takže místo okurek si na oči zkuste přiložit plátky syrových brambor. Nejen zabraňují kruhům pod očima ale také zmírňují otoky kolem očí.

2

Zdroj: Archiv značky

Oční kapky Visine Classsic odstraňující zarudnutí podrážděných očí, 99 Kč

Na otoky a unavené oči je skvělý i zelený čaj. Což je tak trochu zázrak. Sáčky se zeleným čajem spařte a nechte vychladnout. Poté si dejte na oči a nechte působit. Výtažky zeleného čaje pleť uvolňují, posilují a současně provádí jakýsi detox pokožky.

3

Zdroj: Archiv značky

Regenerační balzám na oči Kiehl's Midnight Recovery Eye odstraňující otoky a tmavé kruhy kolem očí, 1 370 Kč

Možná vám to přijde úsměvné, ale nepodceňujte ani pozici ve spánku. Nespěte v krkolomných polohách na břichu s rukou přes hlavu. Ale na zádech. Věřte, že důležitá je i tzv. hygiena spánku. Jasně, když jedete na čundr, tak tu jednu noc se vyspíte kdokoliv. Ale usínání a spánek by měl být rituál. Vyvětrejte, zhasněte a usínejte s čistou hlavou. Pravidelně ve stejnou dobu. A ráno opět vstávejte ve stejnou dobu. Každý si rád o víkendu přispí, ale pokud to hodně přetáhnete a místo v 6 budete vstávat až ve 12, naruší vám to celý den. Opuchlý obličej bude ten den ten nejmenší problém.

4

Zdroj: Archiv značky

Zpevňující a vyživující oční sérum Dior Homme Anti-fatigue Firming Eye Serum redukující známky únavy, 1 119 Kč

Samozřejmě po prohýřené noci, kdy jste pili co teklo a vykouřili krabičku malborek, nemůžete čekat, že ráno budete vypadat jak model z reklamy na živou vodu. Pak musíte improvizovat. Ať už zapojíte do boje korektory a budete se maskovat nebo si na pár minut dále do lednici vychladit čajovou lžičku, a přiložíte si ji ke spodnímu víčku.

S věkem tyhle problémy budou tyhle problémy přibývat. Proto pokud už teď na sobě pozorujete, že máte často unavené oči, začleňte do svého kosmetického arzenálu krémy, které obsahují kyselinu hyaluronovou, koenzym Q10 a s dostatek vitamínů K a C.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!