Výhody bezkofeinové kávy

Publikováno: 10.09.2013 01:03 | Václav F. Mensa

V moderní společnosti se káva stala kultem. Tisíce kaváren, tisíce kilogramů kávy a ovšem, tisíce studií o případné škodlivosti či prospěchu nápoje a samotného kofeinu.

Kofein je přírodní látka stimulující tělo a dodávající více energie. Bezpočtukrát zachránil kofein uzávěrky, vysokoškolské zkoušky či jiné termíny. To ale nic nemění na tom, že ve větším množstvím není prospěšný. Rozhodně není vhodné pít dva litry kávy denně. Pokud si však neumíte svůj den bez ní představit, nemusíte ji vyřadit. Stačí ji nahradit.

568c953d2d6d29e841041e9a5ebc7d5e

Zdroj: Pinterest

V rámci proudícího bio životního stylu, který nás všechny obklopuje, přišla i spousta skvělých "náhražek". Během světových válek byl zrnkové kávy velký nedostatek ale vynalézavé lidstvo přišlo s kávou z žita či jiných cereálních zrn. Žitnou kávou není myšlena jedna z těch rozpustných bílých káv které mohou pít děti. Dobrá žitná káva je připravena stejně jako espresso. Chuť samozřejmě stejná není. Každopádně vliv na tělo je zcela v jiném měřítku. Vláknina obsažena v tomto druhu káv dobře působí na zažívání, na pleť a zdraví celého těla.

Běžná káva v bezkofeinové úpravě chutná téměř jako běžná. Kofein se odstraňuje sérií chemického louhování. Zní to hrozně ale nemá to vliv na zdraví lidského těla.

V případě, že se rozhodnete dát "náhradním kávám" šanci, rozhodně vás to nezklame.

Při delším odpírání kofeinu se lidské tělo vrací do normálu. I když si dáte kávu s obsahem kofeinu i několik hodin před odchodem do postele, stále v krvi zůstává a spánek narušuje. Pokud si ovšem kofein odepřete, spánek bude využitý a nezničený podvědomými zásahy kofeinu. V případě že celý den hledíte do zářících obrazovek počítačů či tabletů, Vaše oči trpí a skutečně, na kruhy a váčky pod očima nic nepůsobí tolik, jako dlouhý a kvalitní spánek.

Přírodní káva bez obsahu kofeinu tudíž nebojuje jen za zdraví těla ale i za krásu tváře. Tak jakou kávou dnes začnete den?

bob-benson-coffee

Zdroj: http://tvrecappersanonymous.files.wordpress.com

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!