Výprodeje: lov nebo past?

Publikováno: 03.07.2013 00:24 | Aktualizace: 10.07.2015 10:00 | Jiří Hofbauer

Poslední týdny se točí kolem významu módy. Londýn, Pitti, Miláno, Paříž. A do toho výprodeje. Zdá se to jako skvělý nápad. Získat něco, co jste půl roku obhlíželi, za poloviční a často i třetinovou cenu. Má to ale jednu vadu. Poměrně fatální a to ve všech směrech. Je to teorie lapená v inkubátoru dokonalého trhu. Nepočítá s odchylkami a anomáliemi. Jaká je praxe?

Crazy, Stupid, Love.

Zdroj: Tumblr

Proč se konají výprodeje? Aktuální, dožívající kolekce, které za pochodu ztrácí na hodnotě, musí uvolnit místo těm novým – novým směrům, novým trendům, nové vizi. Každý kousek reprezentující letošní trendy má životnost tak do konce srpna. Příští léto se místo červených proužků budou nosit modré kostky a košili si můžete vzít do garáže. Karburátoru je jedno, že ten hadr je z Pařížské.

Výprodeje jsou ale i šance získat nadčasové kousky za výhodnou cenu. Zaměřte se na věci jako jsou kvalitní košile, džíny, svetry, polobotky. Módní trendy odezní, ale dobrá košile tu zůstane navždy a udělá službu v každém ročním období. Na druhou stranu jsou výprodeje šance ukořistit i právě ty módní kousky, které prakticky hoří. Takže pokud vás čeká akce, kde se chcete předvést v tom nejlepším módním světle, přišel právě váš čas.

Nikdy, nikdy, NIKDY, nechoďte na výprodeje s přítelkyní. Věřte, že i z toho nic, co tam mabudou mít, si vybere dvacet kousků. A budete to vy, kdo pak bude chránit její čest před kabinkou a dělat, že neslyšíte věty jako: „Tam fakt celou dobu někdo je? To není možný, že si někdo něco tak dlouho zkouší.“ Z vaší se strany se vyvarujte věty „A nemáš už takové šaty/boty...atd.?!“ Stoprocentně bude následovat hysterický záchvat. Ostatně na otázku „Nevypadám v tom tlustě?“ celoročně existuje jen jedna správná odpověď.

Špatně se nakupuje, když vaše karta řve prázdnotou. A během výprodejí je to obzvlášť tristní stav. Z vlastní zkušenosti víme, že se nespokojíte jen s ponožkami. Pěkná kravata. A bílých košilí není nikdy dost. Hnědý pásek je nezbytná klasika. Cestovní taška.... určitě někam pojedete. Víte co to je? Váš měsíční plat. Pokud už do obchodu se slevami vkročíte připravte se, že to bude pálka.

Ve výprodejích často najdete extrémy – XS a XXL. Jestli nemáte potřebu ukazovat se světu v tričku dokonale obepínající každou žílu na vašem těle, případně vám do něj chybí dva další bratři, tak vám rozhodně tahle koupě radost nepřinese. Nevěřte slepě všemu co vám ta sexy prodavačka bude tvrdit. Laškovně si u toho bude hrát s vlasy a prodá vám obchod do posledního kapesníčku. Nemá cenu kupovat cokoliv mimo vaši velikost. Jsou to vyhozené peníze. Malá košile se nikdy nestane vaší nejoblíbenější a než nahoníte svalovou hmotu, tak se vám bude líbit jiné tričko. Odolejte i těm ručně šitým mokasínám. Rozdíl dvě čísla je opravdu značný.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!