Vyzkoušejte hořké osvěžení s toniky Thomas Henry

Publikováno: 03.06.2015 19:28 | Jiří Hofbauer

Od roku 2010 inspiruje vizionář Thomas Henry mladou stejnojmennou firmu z Německa k výrobě perfektních nealkoholických nápojů. Lékárník Thomas Henry v 18. století vyrobil první sodovku na světě. Jméno takového člověka je dobrým synonymem pro ještě lepší toniky a limonády. Společnost Thomas Henry ve svém portfoliu nabízí kromě klasické varianty také jedinečné toniky z bezinek a třešní, zázvorové pivo a limonády s příchutí grapefruitu či manga.

Nápoje berlínské firmy mají dospělou a plnou chuť, ať už samostatně, nebo v long drinku. Produkty Thomas Henry si zakládají si na skvělé receptuře, vybraných ingrediencích a jsou vyrobeny z přírodní minerální vody z pramenů ze Severního Porýní-Vestfálska. Oproti jiným tonikům a limonádám obsahují méně cukru a více ovoce.

Vlajkovou lodí je Thomas Henry Tonic Water. Ten experti považují za jeden z pěti nejvhodnějších toniků do oblíbeného drinku Gin&Tonic. Vyniká hlavně svým citrusovým aroma a vyšším obsahem chininu, jež zaručuje jemnou hořkost. Jelikož je vždy ve skleničce Gin&Tonic více toniku než ginu, je velmi důležité si vybrat ten správný tonik k dobře padnoucímu ginu. Kupříkladu standardní Thomas Henry Tonic se výborně hodí k G'vine ginu, který je dost aromatický a výrazný. Na druhou stranu třeba tonik s příchutí bezu je lépe kombinovat s lehčími giny jako je například Gin Mare. S trochou bazalky pak chutná fantasticky.

Cena za jednu láhev je 30 Kč. Po 24 kusech k dostání na 1er.cz.

Vyzkoušejte různé drinky z toniku Thomas Henry podle druhu alkoholu, který preferujete.

Rinkero

Živé barvy sakury značí začátek jara, zatímco se dny prodlužují a oteplují. Thomas Henry Cherry Blossom Tonic je inspirován japonskou kulturou. Jemná hořkost toniku se v něm spojuje se sladkostí třešní a nádechu květin. Kromě zářivě růžové barvy si ho zamilujete jako doplněk ginu nebo vodky.

  • 5 cl lotyšské vodky Riga Black

  • Thomas Henry Ultimate Grapefruit

Naplňte skleničku ledem, přidejte vodku Riga Black a dolejte sladkokyselý Thomas Henry Ultimate Grapefruit. Před vámi stojí typický lotyšský drink, který zaručeně osvěží. Zdobit můžete čerstvým grapefruitem.

1

Zdroj: Thomas HenryMystic & Spice

Mango je hvězdou mezi exotickým ovocem. V limonádě Thomas Henry Mystic Mango doplňují jeho sladkost tajemné ovocné plody pitanga. V létě zaručeně osvěží s ledem a plátkem limetky i jako součást long drinku v kombinaci s kořeněným rumem.

  • 4 cl rumu Ron de Jeremy Spiced

  • 2 cl čerstvé limetkové šťávy

  • Thomas Henry Mystic Mango

Do sklenice vložte led a zalijte čerstvou limetkovou šťávou a kořeněným rumem Ron de Jeremy. Přidejte Thomas Henry Mystic Mango a pečlivě promíchejte. Servírujte s plátky limetky.

2

Zdroj: Thomas HenryPink Ink

Kořeny grapefruitu sahají do 18. století zkřížením sladkého pomeranče s řízně hořkým pomelem. Podobnou chuťovou kombinaci nabízí limonáda Thomas Henry Ultimate Grapefruit. Je sladkokyselá, vyvážená a výrazná. Grapefruitové limonády jsou velmi oblíbené v Karibiku a nejlépe chutnají čisté na ledu nebo v kombinaci s vodkou či tequillou.

  • 4 cl Ginu Greenall`s

  • Thomas Henry Cherry Blossom Tonic

  • trs máty

Vinnou sklenici naplňte zhruba do poloviny ledem, ginem Greenall`s a promíchejte barovou lžící. Přes barovou lžíci přilijte Thomas Henry Cherry Blossom Tonic a přidejte trs máty. Do narůžovělého drinku se zamilujete.

3

Zdroj: Thomas Henry
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!