Vzpomínkovna, aby vzpomínky něco vydržely

Publikováno: 30.06.2016 11:38 | PR

Říká se, že jeden obraz vydá za tisíc slov. A teď si představte, že takových obrazů uvidíte stovky. Pryč jsou doby, kdy lidé museli několik sekund stát nehybně před objektivem, než se jejich obraz promítl na výslednou ferotipii. Dnešní doba je mnohem rychlejší a lidé nechtějí zkostnatělé, pózované snímky, ale touží zachovat si vzpomínky, co v nejrealističtějším duchu. Tedy autenticky, a plné emocí. Díky nové interaktivní službě Vzpomínkovna to jde.

Fotolia_72670408_Subscription_Monthly_M

Zdroj: infra9 / fotolia.com

Za projektem Vzpomínkovna stojí Tomáš Slonka, který společně se skupinou studentů a nadšených sportovců před třemi roky založil eshop GoProstor.cz, specializující se na GoPro kamery. Mezi jejich zákazníky se velice rychle zařadili jak profesionální sportovci, ostřílení dobrodruzi tak i adrenalinoví nadšenci, proto v nabídce obchodu najdete nejen skutečně speciální sety doplňků pro GoPro, ale také různé typy teleskopických monopodů.

„Lidé se nás mnohdy už při koupi kamery ptali, jestli nevíme o někom, kdo by uměl zpracovat následný záznam. Právě tohle jsme viděli jako zásadní problém pro uživatele GoPro kamer – finální editace záznamu. Chtěli jsme, aby servis, který nabízíme, byl kompletní. Vznik služby Vzpomínkovna, tak byl logický krok,“ vysvětluje Tomáš.

Ne samotné natáčení ale právě následná postprodukce byla pro mnohé vidinou dalších starostí po návratu z dovolené. „Znali jsme to z vlastní zkušenosti. Po příjezdu domů si stáhnete videa do počítače a tak dlouho je tam nesetříháné archivujete, až ztratí pro vás význam. Pak je prostě vymažete,“ připouští Tomáš. „Kdo se do editace pustí, většinou po několika hodinách práce zjistí, že výsledek není kvalitní a video není takové, jaké si představoval.“

Dalším impulsem pro vznik Vzpomínkovny byly množící se otázky, na možnost zapůjčení a následného odkoupení kamer GoPro. Tohle Vzpomínkovna opět řeší.

Zindulka Yacht - Promo from Vzpominkovna on Vimeo.

V arzenálu sužeb Vzpomínkovna najdete nejnovější modely GoPro kamer. Následnou editaci a zpracování zákazníkem zaslaných materiálů provádí tým zkušených editorů.

„Snažíme se navazovat spolupráci s cestovními kancelářemi a společnostmi nejrůznějšího zaměření, kterým editujeme promo videa i třeba záběry z firemních akcí,“ doplňuje Tomáš. Pro pohodlí klientů navíc služba nevyžaduje kauci. Zapůjčené kamery jsou navíc chráněny pojistkou a klienti se tak nemusí obávat o jejich poškození.

Celý proces užívání služby je jednoduchý. Pomocí formuláře na webových stránách Vzpominkovna.cz vyplníte druh služby a počet dnů. Také je v nabídce dlouhodobý pronájem a rovněž můžete konzultovat specifičtější služby na míru. Tři dny před odjezdem na dovolenou vám PPL kurýr přiveze kameru na vámi zadanou adresu. Máte tak celé tři dny na to, abyste se s kamerou sžili a v klidu ji ozkoušeli. Po návratu z dovolené se s kurýrem uvidíte znovu, když mu kameru budete vracet. Během následujícíh pěti dní se k vám dostane setříhané video z vašich cest.

„Editaci videa samozřejmě předchází konzultace s klientem, jakou náladu by video mělo mít. Jestli chce více dynamickou sekvenci, nebo spíše vzpomínkovou náladu,“ upřesňuje Tomáš.

Nejde o to, jestli se chystáte na rodinnou dovolenou, adrenalinový zážitek, či romantiku ve dvou. Vzpomínky jsou to nejdůležitější pro každého člověka. Je to něco co ho formuje. Vzpomínkovna tak dává úžasnou možnost se ke vzpomínkám vracet tak často jak jen chceme.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!