Wacom chystá stylový tablet pro kreativní osoby

Publikováno: 04.03.2013 13:36 | Petr Hájek

Tablet ze série Wacom Cintiq, jenž si dnes zblízka představíme, potřebuje k práci ideálně připojení k běžnému PC jakéhokoliv typu (notebook, netbook či ultrabook též bohatě stačí), ovšem spokojí se i s jinými mobilními drobky.

2013-03-04-1

Zdroj: Wacom

Slůvko "Wacom" možná znáte, spíše ale ne. Jestliže i vám cosi říká, pak je dozajista máte spojeno hlavně s příslušenstvím pro PC. Firma Wacom se totiž odjakživa soustřeďovala na tento obor (tj. zadávací zařízení) a i tentokrát chce zůstat věrná svým kreativním zásadám.

Digitální doba si bohužel žádá své a je jedno, jak moc milujete její původní analogovou variantu. Nakonec, digitální fotografové milující analog by mohli vyprávět! Dnes je jedno, jak moc po něčem toužíte, vše se zpracovává digitálně, takže je i ten největší ctitel analogové fotografie nucen fotit s digitálem. A s tablety na kreslení to není o moc jiné samozřejmě...

Wacom se sice zaměřuje na kreativní podnikové trhy, nezávislé umělce a další obdobnou klientelu, ovšem dnes se s jeho produkty lidé setkávají běžně i v mobilní technice, jako třeba smartphonech a ani o tom často neví (většinou jde o dotekový podklad pod displejem). Podobnými produkty jsou třeba Samsung Galaxy Note nebo Microsoft Surface Pro.

Aktuální novinka, jíž se firma věnuje, má být prý "velká věc", jelikož na ní společnost aktuálně pracuje "24/7". Toto léto se všichni kreativci konečně dočkají - bude tu prvotřídní, na tlak citlivé pero, skvělý multi-dotekový displej a HD rozlišení, to vše z něj bude tvořit naprostý zadávací unikát, jenž budou všichni digitální umělci prostě milovat.

Firma nás sice navnadila pěkně, ale to je prozatím z konkrétních informací vše. Kdybychom si ale měli zahrát na menší tipovanou, pak odhadujeme, že přístroj běží na Androidu, ovšem je tu jistě možná i varianta s Windows 8. A jak na tom bude novinka s cenou? Zapeklitá otázka... Předchozí modely série Cintiq se u nás prodávají běžně za 30-90 tisíc Kč, takže ani nyní nečekáme nějaký rekordní slevový průlom.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!