Whiskey Chivas Regal 18yo v designu Pininfarina

Publikováno: 18.02.2013 20:12 | Jiří Hofbauer

Jakého společného jmenovatele mají křivky aut jako Alfa Romeo Giulietta a Spider, Ferrari 250 GT nebo Ferrari 458 Italia? Odpověď je jednoduchá – Pininfarina. Tradice a odkaz zakladatele Battista Pinin Farina (později Battista Pininfarina) tak přetrvává už více jak 80 let.

Nyní proslulé italské studio navrhlo ve spolupráci s luxusní značkou whiskey Chivas Regal limitovanou edici láhví. Na výběr máte dvou možných sad.

1

Zdroj: Chivas Regal

Jestli máte kvalitní sklo na na whiskey postačí vám aerodynamických box, ve tvaru futuristické kapky za cenu £ 90.

2

Zdroj: Chivas Regal

Pokud o 18ti leté whiskey uvažujete jako o dárku dáte přednost sadě, která navíc v těle z dubového dřeva drží dvě sklenice. Dárková sada už vyjde na £ 360.

3

Zdroj: Chivas Regal

Design toho boxu je propojen s myšlenkou, která je zhmotněna v objektu Chivas 18 Mascherone by Pininfarina. Jedná se o designový objekt tvořený dubovou konstrukcí pokrytou tmavě modrým, hliníkovým pláštěm. Socha cíleně odkrývá dřevěný rám (italsky mascherone), tedy vývojářskou metodu, která se dříve používala při dotváření tvaru vozů. Pokud vás objekt uchvátil možná by vás mělo zajímat, že bude vyrobeno jen pět kusů.

4

Zdroj: Chivas Regal

5

Zdroj: Pininfarina

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!