Wrecking Miley

Publikováno: 20.09.2013 09:46 | Jiří Hofbauer

Pokud jste už zapomněli, nedivím se. Ale pár dnů se takhle kauza internetem zmítala a měla nádech, že prostě nikdy nevyčichne. Ostatně jako všechno. Jenže mezitím se stříleto ve Washingtonu, vyzvedli loď Costa Concordia, v metru se zrodila nová hvězda a Miley Cyrus s veřejnou lekcí twerkingu je passé. Jenže vystoupení na hudebních cenách byla jen předzvěst hudebního videa, které zlomí rekordy.

Madonna chystá tajný projekt, Christina Aguilera i Britney Spears hubnou v potu tváře, Katy Perry řve co to dá, Beyoncé si sedla na trůn, a Justin Bieber se vyfotil se scénářem k filmu Batman vs. Man of Steel. Všechno málo. Přišla Miley Cyrus, nahá se pohoupala na demoliční kouli a narušila zažitou hierarchii.

Anna Wintour ji sice okamžitě stáhla z jedničky prosincového Vogue, ale návštěvnost videa k songu Wrecking Ball v momentu kdy tento komentář vzniká dosahuje na 127,5 milionu shlédnutí. Pro srovnání: Lady Gaga se svým megakreativním klipem, který měl hnout celým hudebním průmyslem Applause se dostala na 53,8 milionu shlédnutí, královna džungle Katy Perry s Roar je na 75,4.

Dnešní doba je nejen neskutečně rychlá ale současně rychle zapomíná. Pokud nejste nejlepší, nejste nic. Vzpomenete si kdo vyhrál poslední Superstar, VyVolené, Talent? Já ne. Možná právě proto musí být projevy čím dál hlasitější a okatější, aby po tu svou jepičí životnost zafungovaly. A jakmile ten hlas jednou máte, musíte na jeho urputnosti den co den pracovat.

Osobně mi jednání, včetně vystoupení na MTV's Video Music Awards, Miley Cyrus nepřijde nijak neočekávané. Každé dětské hvězdičce sotva vypršela smlouva u Mickey Mouse se okamžitě co nejvíc snažila oddálit představě, kterou o ní publikum mělo. Pamatujete když se Britney Spears jen ve spodním prádle objevila na titulce Rolling Stone? To na tehdejší dobu byla taky dost pecka. Čest americké prudérii.

Pravdou je, že Miley s demoliční koulí spustila revoluci, která tu od Mother Monster (put your fucking paws up) nebyla. Možná ještě silnější. Téměř to vypadá, že ten, kdo se nahý nezhoupl na demoliční kouli, jakoby nebyl.

Ve škole Grand Valley State University v americkém Michiganu to došlo dokonce tak daleko, že ze staré části kampusu museli odstranit sochu v podobě demoliční koule. Studenty přitahovala už dříve, ale od té doby co kopou za tým Wrecking Miley se na kouli stály fronty. Vedení univerzity tak prý činilo pro bezpečnost studentů. Faktem ale je, že v blízkosti sochy vzrostla koncentrace alkoholu a nahoty.

Otázkou zůstává co ještě Miley ukáže. Jak daleko se dá jít, aby byla dostatečně zajímavá ještě další... třicet let?

Už 2.října bude mít na MTV premiéru dokument Miley: The Movement, který bude rekapitulovat přerod zpěvačky od Hannahy Montany až k Wrecking Miley.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!