Yamaha XJR 1300 Dissident CS-06 aneb 20 let XJR

Publikováno: 12.06.2015 10:37 | Jakub Matulík

Yamaha má svůj model XJR opravdu ráda, proto se není čemu divit, že k výročí dvaceti let jeho zrození, požádala customerskou společnost roCkS!bikes, aby upravila tuhle krásnou motorku k obrazu svému. roCkS!bikes se chopila nářadí a po mnoha hodinách je výsledek na světě. Projekt nese název CS-06 Dissident a je opravdu nádherný. Motorka dostala vzhled dnes velice oblíbeného stylu cafe raceru.

xjr1300-6_143325319082_110

Zdroj: Yamaha

xjr1300-1-1

Zdroj: Yamaha

5-it-rocksbikes-yard-built-xjr1300-cs-06-dissident

Zdroj: Yamaha

7-it-rocksbikes-yard-built-xjr1300-cs-06-dissident-1

Zdroj: Yamaha

Nemyslete si, že portugalská badass společnost roCkS!bikes nemá zkušenost s upravováním XJR. V dílnách této společnosti vznikla již řada XJR předělávek a všechny mají něco do sebe. Jen namátkou si můžeme připomenout model XJR 1200 Stealth. Právě pro jejich zkušenosti s těmito modely, se produktový manažer Yamahy Shun Miyazawu rozhodl, že je požádá o úpravu výročního modelu. Při jednání, kdo tento projekt dostane pod ruku, Shun od začátku říkal, že roCkS!bikes byly vždy na vrcholu seznamu. Důvody jsou jasné, ať již se jednalo o jakoukoli úpravu od těchto jižanů, vždy motorka neztratila svou původní identitu a to je pro výroční model velice důležité.

yamaha-yard-xjr1300-diss-2015-37

Zdroj: Yamaha

yama1

Zdroj: Yamaha

Yamaha měla jasný požadavek, žádný zásah do konstrukce motocyklu. Tedy přichází na řadu customizace formou plug and play. Takže nečekejte žádné svařování řezání atp. Pokud vás XJR 1300 Dissident CS-06 zaujme, můžete si jej postavit doma. Všechny díly, které jsou na XJR použity se totiž dají objednat z webovek roCkS!bikes.

xjr1300-4-1

Zdroj: Yamaha

xjr1300-5

Zdroj: Yamaha

Osvaldo Coutinho a Alexandre Santos jsou nejen majitelé ale i konstruktéři roCkS!bikes. Zajímavostí je, že oba tito konstruktéři jsou stavební inženýři a stavění motorek mají, jako své noční hobby. Pokud Vám tyto dvě jména neříkají, možná vám řekne něco jejich specialita s příhodným názvem „monocoque“, je velice známá, Toto spojení nádrže, sedadla a podsedlovky se objevilo i na této výroční přestavbě. Novinkou je potom světlo a blinkry zabudované právě do podsedlovky. Úpravy nezasáhly jen vzhled. I zlepšení jízdních dovedností se tady konalo. Motorka dostala přední vidlici z Yamahy R1. O hladké zastavení se postarají monstrózní brzdy od firmy ISR, jejich sílu přenáší brzdové kotouče o průměru 340 mm a šestipístkové třmeny od společnosti Hell performance.

15

Zdroj: Yamaha

yama2

Zdroj: Yamaha

Co se týče pohodlí řidiče, na to Portugalští úpravci taktéž myslely. Místo klasického analogického otáčkoměru, se na Dissidentovi objevil high-tech palubovka od firmy Motoscope. Držák na tento technologicky skvost si udělali jak jinak než samy úpravci. Řidič se bude držet za skvěle padnoucí LSL clip-on řídítka, které mají do sebe vsazené i blinkry, ty vytvořila společnost M-Blaze. O bezpečnost hladkého zastavení a jízdy, se stará nejen brutální brzdy, ale také pneumatiky Pirelli Angel GT. O zvuk se starají svody svedené do dvou trumpet rozhozené na obě strany motocyklu. Alexandre a Osvaldo, mají vkus i na krásné detaily. Například skleněný průzor na víku motoru, odhalující srdce stroje, je naprosto úžasný. Parádní uzávěr nádrže s medailonem ve stylu ladičky (znak yamahy) nebo barvy odkazující na 60´s vzhled téhle unikátní motorky jen dolaďují. Víc takových strojů!

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Michal Jančařík hlásí jasno z Novoměstského festivalu filmových a televizních komedií Michal Jančařík hlásí jasno z Novoměstského festivalu filmových a televizních komedií Absolvent filozofické fakulty obor personální řízení, od roku 1999 na televizních obrazovkách. Začínal v pořadu Horoskopy na TV Prima,... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!