Yemi A.D. pokřtil EP projektu EQUALS

Publikováno: 20.09.2013 16:05 | Jiří Hofbauer

Český performer Yemi A.D., který se může pochlubit řadou spoluprací s osvědčenými osobností tuzemské i zahraniční hudební scény, představil svoje debutové EP projektu EQUALS. To, že se Yemi nespokojí pouze s precizním výsledkem, není žádnou novinkou a EQUALS je toho jasným důkazem.

1269392_10151818703748855_1090420874_o

Zdroj: Yemi A.D.

Ústředním tématem této fusion elektro desky, na které Yemi A.D. zpívá i rapuje, je jak název napovídá rovnost mezi lidmi. Vlastní zisk z prodeje bude věnován na pomoc lidem s nerovnými šancemi na život, především tedy dětem s handicapem, nebo bez rodičů.

„Téma rovnosti je podle mne v současném světě tím největším problémem. Lidé různé barvy kůže, náboženského vyznání či orientace se mohou díky svým odlišnostem nenávidět nebo naopak inspirovat. Naučili jsme se spoléhat na instituce a zapomínáme, že si můžeme pomáhat i navzájem. A tím nemyslím pouze finančně,“ explikuje Yemi smysl projektu.

Tracklist pětiskladbového EP disku se natáčel v Los Angeles a v Praze. Podílely se na něm hvězdy jako například Laura Escudé, DJka a zvuková inženýrka Kanyeho Westa, nebo Henry Strange, který je známý díky spolupráci s The Weeknd, Drake či rapperem a producentem Jay-Z.

Z české scény na albu spolupracoval Albert Černý, frontman kapely Charlie Straight, Boris Carloff nebo skladatel Honza Čechtický (Ohm Square). První singl z této desky s názvem The Moment byl poprvé představen v přímém přenosu udílení Cen akademie populární hudby – Ceny Anděl 2012.

Pokud jste nestihli minulý pátek Show Jana Krause, kde byl Yemi A.D. hostem, rozhodně doporučujeme zkouknout.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!