YouRadio hraje podle vašeho tempa i nálady

Publikováno: 08.01.2014 09:57 | Jakub Matulík

Většina sportovců, kteří pravidelně sportují, mají stejný problém a to nalézt naleznout novou hudbu, která je při pohybu dokáže správně vyburcovat. I my s tímto faktem zápasíme opravdu hodně. Minulý týden jsme vám nabídli Spotify, což je jedna ze světově nejrozšířenějších aplikací. Ale existuje i skvělá alternativa.

YouRadio je česká aplikace, která funguje na stejném principu jako Spotify. Ovšem nabízí mnohem jednodušší ovládání, české menu a v neposlední řadě také mnohem větší množství předvolených playlistů, respektive větší množství užití songu. Je prakticky nemožné, aby vás předvolené playlisty přestaly bavit, protože se stále aktualizují a díky tomu tam stále přibývají songy, které můžete zařadit do svých playlistů.

Největší výhodou, kterou dozajista drtí konkurenci, je načítání do mezipaměti. Pokud třeba nemáte 3G síť nebo z jakéhokoliv důvodu nechcete používat internet mimo wifi, nemohli jste více méně používat dosud žádný streamovací program jako je Spotify nebo třeba iTunes Radio. Ovšem YouRadio přišlo s dokonalým nápadem. Stačí si zapnout jakýkoliv playlist, pár minut počkat než se písničky načtou do mezipaměti a pak vyrazit. YouRadio nabízí až 2 hodiny načtené hudby, což je si myslím už velice využitelné.

Nutno přiznat, že YouRadio hraje pouze ve formátu ACC, který má pouze 96 kbps. To může být pro náročnějšího posluchače značný problém, zvlášť pokud máte opravdu našlapané sluchátka. Oproti Spotify či Google Music je o dost menší databázi songů, ale nenajdete zde i méně známe autory a velké množství české hudby. Současně aplikace neumožňuje stahování jednotlivých skladeb, což je logické, protože se jedná o streamovací rádio. S tím i souvisí posouvání písniček, které od YouRadio také nečekejte.

Užívání aplikace je kompletně zadarmo, takže nemusíte platit žádné měsíční poplatky. Rozhodně stojí za vyzkoušení ať už v podobě internetového rádia nebo mobilní aplikace pro Android nebo iOS.

1

Zdroj: YouRadio
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!