Youtubering – kdo neví, měl by si doplnit mezery ve vzdělání

Publikováno: 29.10.2015 12:09 | PR

Komu uniká trend zvaný youtubering, tak už je prostě starý. Tak to je. Nezáleží na věku fyzickém, ale mentálním a pokud jste nikdy o žádném youtuberovi neslyšeli, tak prosím nečtěte dále. Ovšem všichni ostatní pozor! Na veletrhu IN-JOY jsme pro vás připravili sraz českých youtuberů. V sobotu 7.11. vše vypukne v deset hodin na hlavní stage v pavilonu B. Všichni přítomní - tedy Pedro z PedrosGames, Pavel "Herdyn" Mikeš, Ali, MenT a Raego - pozdraví fanoušky a představí vše, co si pro ně připravili. Fanoušci se se svými favority mohou vyfotit u fotostěny a pokud to nestihnou, mohou navštívit youtubery na stáncích jednotlivých vystavovatelů. Pedro bude na NVIDII, Herdyn na Phillipsu, Ali na expozici CZC.cz, MenT na Asusu a Raego bude zpívat na Show Stage. Všichni jste srdečně zváni!

178068DB__7715

Zdroj: BVV

Kdo tedy na Sraz youtuberů na festival IN-JOY zavítá:

PedrosGame

Rodák z Plzně, mezi jehož největší koníčky patří hraní PC her. Právě tato aktivita z něj udělala jednoho z nejvyhledávanějších youtuberů v Česku. PC hry ale nejsou zdaleka jeho jedinou zálibou. Dlouho se aktivně věnoval hudbě a dodnes má stále doma bubny a kytaru. O jeho hudebním talentu svědčí i samostatný YouTube kanál PedrosVoice. Mezi jeho další koníčky patří fotografování a samozřejmě stranou nemůže zůstat ani sport, především hokejbal, fotbal, hokej nebo posilování. K točení herních videí ho přivedl jeho dobrý známý, který se točení také věnuje. Jeho hlavní doménou je legendární Minecraft, ale rád si zahraje také Mafii, Spore, Diablo, GTA nebo starší díly FIFA a NHL. Jeho komentování PC her se stalo prakticky legendární a jeho YouTube kanál má přes 400 000 odběratelů a neuvěřitelných 67 000 000 zhlédnutí.

Pedros Games

Zdroj: BVV

MenT

MenT patří mezi absolutní špičky českého YouTube. Jeho herní kanál má již téměř 600 000 odběratelů a počet zhlédnutí jeho videí překročil magických 100 000 000. Jeho rodné jméno je Jan Macák a žije v Pardubicích. MenT je zakladatelem Minecraftové skupiny MineMovies - největší skupiny CZ/SK Youtuberů. Většinu videí točí buď se svým nevlastním bratrem TomCatem, nebo s GEJMREM. Točí také měsíční vlogy, kde předvádí novinky z YT světa. Mezi MenTovu tvorbu patří ModPack Čarovný Minecraft, Cesta pro beacon nebo třeba Adventní mapy.

MenT

Zdroj: BVV

Pavel „Herdyn“ Mikeš

Tento profesionální hráč PC her patří mezi oblíbené a vyhledávané komentátory PC her. Jedná se o několikanásobného mistra České republiky v League of Legends. Působí v týmu eSuba, který je v současné době nejsilnějším domácím celkem. V současné době se zaměřuje na zahraniční scénu a snaží se získat silné postavení i za hranicemi. Již teď se dá zařadit mezi širší evropskou špičku. Herdyn mimo řady dalších věcí také vytváří vtipná videa, která popisují měnící se situaci na domácí a světové League of Legends scéně. Pro ty, kteří tento fenomén ještě neznají silně doporučujeme zhlédnout Herdynovu tvorbu - Week of Legends.

Herdyn Mikeš

Zdroj: BVV

Ali

Pořad Hrajeme s Alim patří mezi nejpopulárnější zábavní show mladé generace. Ali neboli Tomáš Zvelebil na pořadu pracuje s dalšími předními baviči a youtubery. Zabývají se hlavně tématy, která jsou jim vlastní – Youtube, hry, filmy, moderní technologie. Prioritní je však humor a zábava.

Ali

Zdroj: BVV

Raego

Tento rodák z Kladna zažil velký boom v roce 2011 se svým prvním singlem Ty a já (v současnosti přes 11 000 000 zhlédnutí). Rychle se stal oblíbencem především mladšího publika, o čemž svědčí i neuvěřitelný počet zhlédnutí jeho videí překračující 41 000 000 – na české poměry je to opravdu vysoké číslo. Své fanoušky si získal především velmi osobními texty. Jeho parketou však není jen zpěv, ale je to také populární moderátor a především showman.

Raego

Zdroj: BVV
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!