Věčný Yves Saint Laurent na stříbrném plátně

05.11.2013 13:24 | Jiří Hofbauer

Začátkem příštího roku se kin konečně dostane snímek režiséra Jalila Lesperta o jednom z nejslavnějších francouzských návrhářů a zakladateli stejnojmenného modního domu Yves Saint Laurent.

Děj filmu začíná v roce 1957 kdy je Saint Laurent jmenován hlavním návrhářem značky Dior, poté co Christian Dior umírá na zástavu srdce.

Scénář pamatuje i na legendární přehlídku Ballets Russes, kterou tehdejší kritik Pierre Schneider komentoval slovy „Saint Laurent svou poslední kolekcí opět dokázal, že móda ve své vrcholné ač radikální formě haute couture je vlastně kostým.“

Snímek nevynechání ani pikantnosti z umělcova soukromí jako jeho bouřlivý vztah s partnerem v životě i podnikání Pierrem Bergé.

Výpravná podívaná rovněž obsáhne proces tvorby modelů od prvotních nápadů, skic až po špendlení a samotný vznik šatů. Ve snímku se objeví i Charlotte Le Bon v roli modelky Victoire Doutreleau nebo Nikolai Kinski coby Karl Lagerfeld.

Světová premiéra snímku Yves Saint Laurent s Pierrem Niney v hlavní roli je na plánovaná na 8.ledna 2014. V českých kinech se snímek objeví 22.května 2014.

20460564

Zdroj: SND / Photographie de Guillaume Faure

20460562

Zdroj: SND / Photographie de Guillaume Faure

20460565

Zdroj: SND / Photographie de Guillaume Faure

20460563

Zdroj: SND / Photographie de Guillaume Faure

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!