Věčný Yves Saint Laurent na stříbrném plátně

05.11.2013 13:24 | Jiří Hofbauer

Začátkem příštího roku se kin konečně dostane snímek režiséra Jalila Lesperta o jednom z nejslavnějších francouzských návrhářů a zakladateli stejnojmenného modního domu Yves Saint Laurent.

Děj filmu začíná v roce 1957 kdy je Saint Laurent jmenován hlavním návrhářem značky Dior, poté co Christian Dior umírá na zástavu srdce.

Scénář pamatuje i na legendární přehlídku Ballets Russes, kterou tehdejší kritik Pierre Schneider komentoval slovy „Saint Laurent svou poslední kolekcí opět dokázal, že móda ve své vrcholné ač radikální formě haute couture je vlastně kostým.“

Snímek nevynechání ani pikantnosti z umělcova soukromí jako jeho bouřlivý vztah s partnerem v životě i podnikání Pierrem Bergé.

Výpravná podívaná rovněž obsáhne proces tvorby modelů od prvotních nápadů, skic až po špendlení a samotný vznik šatů. Ve snímku se objeví i Charlotte Le Bon v roli modelky Victoire Doutreleau nebo Nikolai Kinski coby Karl Lagerfeld.

Světová premiéra snímku Yves Saint Laurent s Pierrem Niney v hlavní roli je na plánovaná na 8.ledna 2014. V českých kinech se snímek objeví 22.května 2014.

20460564

Zdroj: SND / Photographie de Guillaume Faure

20460562

Zdroj: SND / Photographie de Guillaume Faure

20460565

Zdroj: SND / Photographie de Guillaume Faure

20460563

Zdroj: SND / Photographie de Guillaume Faure


Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!