Za zvuků jara: 10 must-have nové sezóny

Publikováno: 18.03.2016 10:24 | Štěpán Molitor

Zima bude oblíbeným ročním obdobím asi u málokoho. Zvlášť otravné je, že po Vánocích, kdy bylo 15 stupňů (naivně jsem odjel na hory do Rakouska, kde bylo taky 15 stupňů) si najednou v březnu někdo vzpomene, že je vlastně zima a zasype republiku sněhem. Osobně navrhuji, aby sníh byl jen v lyžařských resortech a v divočině. Naštěstí jaro se nezadržitelně přibližuje a s ním přichází i náš jarní must-have list (a povinnost přezout pneumatiky).

Už zase?

Pamatujete se na podzimní vydání? Tam, jak jsme doporučovali bílou košili? Hlasujeme za ni i na jaře. Je to nejdokonalejší kus oblečení. Tentokrát zvolte lehkou látku a můžete sáhnout i po měkčím límci, přece jenom se blíží doba, kdy odkládáme kravaty. K nošení bez saka budou mnohem lepší jednoduché manžety.

Blažek, 2 990 Kč

kosile

Zdroj: Archiv značky

Dvě řady jsou lepší, než jedna

Kus, který skvěle vypadá, na jaro je jako dělaný a velmi obtížně se shání. Ano, dvouřadé sako. Nejlepší bude v barvě námořnické modři. Nezapomeňte, že musí perfektně sedět. Toto sako se nikdy na veřejnosti nerozepíná, ani když sedíte. Vezměte ho k džínám, šortkám (když je fakt horko) a nebo k bílým lněným kalhotám (vy jste si je opravdu koupili?).

Blažek, 8 990 Kč

sako

Zdroj: Archiv značky

Švihák lázeňský

Bílé kalhoty jsou kontroverzním tématem. Je pravda, že tento kus oblečení v sobě má jistý nádech pompéznosti a pokud to opravdu přeženete, proměníte se v dandyho z konce 19. století. Bílé kalhoty se ale dají nosit neuvěřitelně elegantně. Stačí, když zvolíte úzký střih a lehký materiál (třeba len). Doplňte je hnědými loafers naboso a světlou košilí. Ani tohle ale není recept na úspěch. Pokud se to opravdu nepovede, kupte si láhev absurdně drahého šampaňského, srkejte z ní brčkem na lavičce v centru města, u toho křičte na někoho do telefonu a všem můžete tvrdit, že jste ten šílený americký režisér na dovolené. V takovém případě vám projde všechno.

H&M, 699 Kč

kalhoty

Zdroj: Archiv značky

Omnia mea mecum porto...presto...Prada.

Už jsme to párkrát říkali. A znovu to opakujeme. A ano, budeme do vás hučet tak dlouho, dokud si ji opravdu nepořídíte. Cestovní taška je zkrátka tak samozřejmou věcí, že by ji měl vlastnit úplně každý. Neříkáme, že musíte hned běžet na nejdražší českou ulici... Porozhlédněte se v řetězcích, klidně i na internetu. Ale nikdy, nikdy nekupujte padělky. Nikdy.

Louis Vuitton, 38 000 Kč

kabela

Zdroj: Archiv značky

Nenechte se oslnit

Příchod jara je ideální výmluvou, proč utratit naprosto zvrácenou částku za nové sluneční brýle. Poznámka pod čarou – skvěle vypadají „falešné“ clip-on brýle. Jde o rádoby dioptrické brýle, na kterých jsou na drátěné konstrukci připevněna tmavá skla. Zažívají neskutečný comeback!

Ashbury, 1 650 Kč

bryle

Zdroj: Archiv značky

Časy se mění

Kvalitní hodinky jsou investicí na věky. Pokud možno mechanický strojek a pokud možno švýcarská značka. Pořiďte si nějaké masivní klasické potápěčské hodinky. Noste je k jednoduchému tričku a udělejte z nich dominantní prvek. Ale ať vás ani nenapadne opravdu s nimi lozit do vody!

Omega Ploprof, cena k doptání v butiku

hodinky

Zdroj: Archiv značky

Bílá síla

Tenisky se dnes nosí všude a ke všemu. Na sport, na přednášku, na party. Ostře bílé, jednoduché, můžete vzít dokonce k obleku. Anebo k čemukoli jinému. Je to nejuniverzálnější obuv, bez které se muž neobejde.

Zara, 1 399 Kč

tenisky

Zdroj: Archiv značky

In vino...co?

Přiznávám, že v zimním období spíš přesedlávám na destiláty (nebo pivo). Když se oteplí, je ale povinností dát si jednou za čas lehké víno, prosecco nebo šampaňské. Nebo pivo.

Launois Grand Cru, 949 Kč

lahev

Zdroj: Archiv značky

Víte, hledám něco víc, chápete, zkrátka víc univerzálnějšího...

Každé jaro si nakupte štos bílých bavlněných triček. A začátkem podzimu se jich zbavte. Bílé triko je neskutečně variabilní. Vezměte jej jako nátělník pod košili, do saka místo košile, pod lehký svetr. Nebo jen tak. Bílé tričko se dá použít jen párkrát, pak začne šednout. Proto do nich příliš neinvestujte. Bohatě postačí tričko z nějakého řetězce, ta se dají sehnat už za 100 korun.

H&M, 199 Kč

triko

Zdroj: Archiv značky

Jak pohodlné!

S příchodem teplého počasí konečně můžeme těžké zimní boty uložit k ledu a vyměnit je za efektní loafers. Trik je v tom, nosit je naboso (ale to už jistě víte). Pokud jimi nahradíte tenisky, budete zase o úroveň lépe oblečeni.

Loake, 6 790 Kč

loafers

Zdroj: Archiv značky

Jaro je tady a nemusíme si zrovna vplétat květiny do vlasů, nebo vousů, abychom vyjádřili naše potěšení. Toto období je symbolem nových začátků. Zahoďte starosti a užijte si to! A nezapomeňte vyměnit ty gumy...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!