Zachytí první vůně od Bentley esenci moci jejich aut?

Publikováno: 25.02.2013 13:09 | Petr Hájek

Poté, co nás nedávno Bentley ohromila uvedením nejrychlejšího čtyřsedadlového kabrioletu, modelu Bentley 2014 Continental GT Speed a výjimečně luxusního 2014 Bentley Flying Spur, se tato známá anglická společnost rozhodla, že nadešel čas i pro první kolekci vůní pod svojí značkou.

2013-02-25-1

Zdroj: Bornrich

Výrobce luxusních aut Bentley Motors nazval svoje vůně "Bentley for Men" a "Bentley for Men Intense". A jde prý o vůně, jenž se snaží zachytit to podstatné z filozofie automobilů značku Bentley.

2013-02-25-1

Zdroj: Bornrich

Na tvorbě flakónu se ale nepodílela jen Bentley sama, ale pomáhal jí i mistr francouzského křišťálu Lalique. Ti pospolu vytvořili dílko natolik unikátní a luxusní ("Lalique for Bentley Crystal Edition"), že nabízet jej mimo omezenou edici by bylo plivnutím do tváře filozofie obou zúčastněných.

2013-02-25-1

Zdroj: Bornrich

Za vůní stojí pro změnu mistr Mylène Alran z francouzské parfumérie Robertet. Vůně je prý tvořena jemnými dřevěnými tóny, jenž jsou podtržené jakoby koženým vjemem. Bentley se rozhodla, že nabízeno bude pouze 999 kousků.

2013-02-25-1

Zdroj: Bornrich

Mimochodem, jak moc unikátní je návštěva Bentley ve světě vůní? No, pravda je taková, že to VIP automobilky dělají docela rády - připomeňme jen německý Mercedes-Benz, jenž v roce 2011 uvedl parfémovou řadu pro muže a namíchanou neméně známou osobností (Olivier Cresp / Firmenich) + v roce 2012 uvedl vůni i pro ženy. A nesmíme pozapomenout ani na Bugatti, které si v roce 2006 přichystalo na trh též vůni omezené edice.

2013-02-25-1

Zdroj: Bornrich

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!