Základní vybavení pro posilování v bytě

Publikováno: 08.04.2013 12:17 | PR

Cvičit pravidelně doma je nejen pohodlné, ale ve výsledku i levné. Nejlepší je mít jednu celou místnost, kam se vám vejde běžecký pás, činky i polohovací lavice. Existují ale možnosti, jak efektivně pracovat na svojí postavě, i když máte malý byt a nechcete chodit několikrát do týdně do fitness center.

foto1

Rozehřívací aerobní cvičení

Ve fitku si vždy před posilováním dáváme rozběh na pásu nebo rozjezd na rotopedu. Abyste si rozehřáli svaly před pumpováním v obýváku, proběhněte se venku. Stačí mírný poklus kolem několika bloků. Nechcete-li pobíhat venku, rozehřejte se v teple domova. Jednu z variant představuje běhání na místě. Další z možností je zkusit kardio rozcvičku podle videí profesionálů. Na internetu jich najdete mnoho, takže můžete dělat pokaždé jinou.

Standardní výbava

Základem je měkká podložka. Díky ní bude cvičení pohodlné. Nebude vás nic tlačit a nespálíte se o koberec. Nechcete-li si kupovat posilovací stroje, bude podložka během posilování, spolu se sportovní obuví, vašim kamarádem číslo jedna. I k takovému cvičení existuje mnoho inspirativních videí.

K dalšímu vybavení, které nezabere místo, patří činky. Základní nakládací jednoručky využijete na posilování rukou, nohou, zad atd. Záleží, jaké cviky zvolíte. Variantu jednoručkám představují kettlebell.  U těchto koulí s držákem si můžete se změnou úchopu upravit těžiště činky. Jejich nevýhodou je, že mají stanovenou váhu, takže pokud chcete větší zátěž, musíte si koupit rovnou novou činku.

Další pomůcky

Nejen v malém bytě bohatě využijete hrazdu. Existují různé prototypy do dveří, které jen roztáhnete na požadovanou šířku.  Některé lze jen zavěsit nad horním rámem dveří nebo připevnit na stěnu, stejně jako to udělal tento vypracovaný Američan .

Má-li vaše přítelkyně doma gymnastický míč, posilujte na něm i vy. Pohyb na nestabilním míči je náročný na udržení rovnováhy, a tak při cvičení namáháte celé svalové skupiny.

Pokud doma přeci jen najdete místo, přemýšlejte i o některém posilovacím stroji.  Multifunkční posilovací stroje většinou nezabírají příliš prostoru a nahradí některé trenažéry z fitness center.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!