Základy šatníku univerzitního vlka část 1

Publikováno: 17.10.2016 10:30 | Štěpán Molitor

Dávno jsou pryč doby, kdy na školách byl vyžadován přísný dresscode. Dnes už málokdo chodí na přednášky formálně a kantoři sami tento trend uvolňování pravidel podporují – jen si vzpomeňte, kolik z nich přednáší v obleku a kolik má na sobě džíny. Přesto je univerzita svým způsobem posvátná půda. A asi nikoho by nenapadlo přijít do školy v roztrhaných džínách nebo šortkách. Každá skupina má nějaké poznávací znaky. Vysokoškoláci nejsou možná klasická subkultura, ale i oni mají své typické oděvy. 

Vogue_preppy (1)

Zdroj: Giampaolo Sgura for VOGUE JAPAN

Polo trička

Polo trička jsou jednoduchá a elegantní náhrada košile. Na méně formální akce nebo na sport jsou ideální. Můžete si je vzít i na přednášku. Polo trička se vyvinula z košil. A proto mají mnoho společných znaků. Jak by nikoho nenapadlo vzít si na sebe sytě červenou košili, tak i u polo triček se držme klasických barev. Bílá, šedá, černá. Možná některé pastelové tóny. Ta samá uměřenost platí i o případném logu výrobce. Drobný krokodýl nebo hráč pola na hrudi? Ok. Ale toť vše. Žádné nápisy ani značky větší bříška palce. Jestliže seženete polo tričko s dlouhým rukávem, zapněte všechny knoflíky a kombinujte je se sakem. Získáte módní a přitom vcelku konzervativní look.

Polo tričko H&M, 999 CZK

hmprod

Zdroj: Archiv značky

Košile

Košile jsou alfou omegou šatníků mužů. Proto i student jimi musí být zásoben. Vždy kupujte košile ze stoprocentní bavlny a v klasických odstínech. Bílá, světle modrá, modrý proužek. Nebojte se také vzorů drobné kostky. To je vše, co budete potřebovat. I košile ale může být něčím zajímavá. Zkuste club collar, límec, který má zaoblené špičky. Buď jej noste zapnutý až ke krku, nebo s úzkou kravatou. Oblíbené mezi studenty jsou také button down límce. Pokud máte košile na míru, monogram by měl být vyveden v nenápadné barvě. Pro jeho umístění je vhodná levá manžeta, u studentů prestižní Ivy League také místo pod hrudním košem nebo na levém loktu. Vážně.

Košile TM Lewin, 59 EUR

56428_original_original

Zdroj: Archiv značky

Svetry

I když jsme brojili za barevnou konzervativnost triček a košil, u svetrů můžete být odvážnější. Přece jenom, univerzita není ministerstvo financí. K temně modrým džínám a bílé košili se nebojte vzít oranžový nebo zelený svetr. Povolené jsou vlastně snad všechny barvy, možná s výjimkou červené a hnědé. S kulatým výstřihem k tričkům, s výstřihem do V ke košilím. Svetr může při běžných příležitostech dobře nahradit sako. Když se ochladí, lze jej nosit pod sako jako další vrstvu - celý outfit tím pěkně ozvláštníte.

Svetr Louis Vuitton, 585 EUR

louis-vuitton--HAN43WOC9613_PM2_Front view

Zdroj: Archiv značky

Rolák

Rolák si většinou nelichotivě spojíme se starým profesorem literatury ve velkém manšestrovém obleku. Pěkný rolák v kombinaci se sakem ale vypadá mimořádně dobře – vzpomeňte si na Eliena z Pelíšků...

Rolák ZARA, 899 CZK

0367340800_6_1_1

Zdroj: Archiv značky

Saka

Podzim přímo vybízí vytáhnout ze skříně oblíbené sako. Dbejte na to, aby bylo slim střihu a může mít hrubší strukturu. Jen proboha nic z teplánoviny, kterou se nám aktuálně snaží vnutit skoro všechny řetězce. Šedá, tmavě modrá nebo klidně hnědá barva. Pokud máte odvahu, podívejte se po tmavě zeleném saku – když je zkombinujete s konzervativním oblečením, budete nesmírně chic.

Sako Suit Supply, 299 EUR

Jackets_Blue_Plain_Hudson_C996_Suitsupply_Online_Store_5

Zdroj: Archiv značky

Trenčkot

Málokterý kus oděvu je tak spojen se studentským životem, jako trenčkot. Jeho hlavním poznávacím znamením je odolnost látky – jak proti opotřebení, tak proti dešti. Na začátku 20. století si firma Burberry nechala patentovat nepromokavý gabardén a typický kostkovaný vzor podšívky a trenčkot byl na světě. Dnes trenčkoty vyrábí mnoho firem, originál je ovšem jen jeden. Na podzim je to ideální svrchník – ochrání před rozmary počasí a zároveň není příliš hřejivý.

Trenčkot Burberry, 1695 EUR

9f116015a1175bce8ee836458140e7ac6f8b34a9

Zdroj: Archiv značky

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Velké Losiny zabodovaly jako novinka roku 2016 Velké Losiny zabodovaly jako novinka roku 2016 Agentura CzechTourism slavnostně vyhlásila výsledky již čtvrtého ročníku soutěže o nejzajímavější  turistickou destinaci v České... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!