Zářný návrat kapesních hodinek

Publikováno: 09.04.2013 17:25 | Václav F. Mensa

Klasické kapesní hodinky (cibule, pokud chcete) byly donedávna výsadou pradědečků nebo intelektuálních volnomyšlenkářů. Pravda je, že kvůli pomalému vyřazování oblekových vest z šatníků jaksi ztratily umístění. Před nějakým časem pár módních značek začalo produkovat "šperky" právě v jejich stylu. Když šperkařský průmysl zaznamenal tuto "mánii", vedla už je krátká cesta k tomu, aby si přední výrobci malých časových zázraků řekli "my taky". A zde se vrací příběh nejen laciných a nespolehlivých přívěsků, ale dokonalých, extrémně kvalitních a nadčasových šperků.

3

Zdroj: Latest Fashion Watches

Skutečně není nutné míti je jen u obleku. Jakmile si je vezmete k jednomu ze světlých sak, připnete je k opasku a umístíte do kapsy denimových kalhot, při každém kontrolování času ukážete světu, že výjimečnost jde s Vámi ruku v ruce.

Značka Panerai uvedla své zcela první kapesní krásky a jedná se o kus s temným keramickým pouzdrem, ocelovým řetězem a působí tak mírně rockerským dojmem. Příznivci extravagantních a přesto elegantních doplňků je ocení.

1

Zdroj: Latest Fashion Watches

8

Zdroj: Latest Fashion Watches

Vacheron Constantin představil doslova šperk z růžového zlata s koženým řemenem namísto tradičního řetízku. Jsou naprosto jedinečné a vzhledem k novému jarnímu trendu, růžovému zlatu, jsou silně módní. Dají se považovat za rodinné dědictví, takže pokud chcete vnukům zanechat něco osobního, směle do nich.

2

Zdroj: Latest Fashion Watches

A ovšem, hodinářský gigant Patek Phillippe uvádí kapesní hodinky ve svých kolekcích velmi často. Ty vydrží déle než cokoliv jiného. Se svými vlastními verzemi přišel i Hermés s ciferníky zaplněnými malbami a rytinami. Nebo Cartier s viditelným strojkem.

4

Zdroj: Latest Fashion Watches

5

Zdroj: Latest Fashion Watches

6

Zdroj: Latest Fashion Watches

7

Zdroj: Latest Fashion Watches

Před celým stoletím byly kapesní hodinky výrazem luxusu, dobrého postavení. Skrývaly milostné vzkazy, iniciály, perfektně napovídaly čas. Do všedních dní přináší trochu té nádhery a noblesy dní předešlých.

Co Vy na to?
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!