Zásadní omyly pánského šatníku

Publikováno: 03.04.2014 13:34 | Aktualizace: 07.12.2015 08:00 | Jiří Hofbauer

V každém šatníku se najde několik takových věcí. Dají se nazvat omylem. Během nákupu špatně zhodnotíte situaci a kvůli různorodým faktorům koupíte věc, kterou nikdy nebudete nosit. Unáhlené choutky pořídit si něco nezvykle barevného nebo extravagantního vedou povětšinou k tomu, že kus zůstane hozený v rohu. Pokud se v rámci jara chcete vyvarovat podobných chyb, stačí se držet několika jednoduchých bodů.

omyly_6

Zdroj: Popsugar, Corbis Images, Getty, Facebook, Trashness

Barvy

Většinou nosíte tmavé, hluboké barvy. Pak nakupujete a vidíte kupříkladu rudou košili. S myšlenou "začnu nosit víc barev" uděláte impulzivní nákup. Takhle to nefunguje. Pokud se rozhodujete, že budete nosit výraznější odstíny, nejdříve proberte vše, co už doma máte. Všechny barevnější věci, které už máte dejte na jednu hromadu a z té škály potom vybírejte v obchodech. Tak se blížíte možnosti, že dotyčnou věc obléknete. Nikdy nekupujte barvu, jejíž odstín jste ještě nikdy neměli. Pro příklad, nikdy jste neměli jakoukoliv zelenou, nekupujte si výrazně zelené kalhoty. To většinou nebude fungovat. Každý člověk by měl tušit, jaké barvy na něm vypadají dobře a jaké ne. V případě, že si nejste jisti, buď navštivte odborníka na barvy, nebo požádejte schopnou asistentku v obchodě.

omyly_1

Zdroj: Popsugar, Corbis Images, Getty, Facebook, Trashness

Velikost

Nebudete hubnout kvůli košili. To se prostě nestane. Opravdu si pořizujte jen velikost, která vám sedí. To, že mají poslední kus denimových kalhot, které jsou sice o dvě velikosti menší ale na ramínku vypadají skvěle, neznamená, že si je musíte koupit. To samé platí u košil, které nedopnete přes hrudník nebo u svetrů s krátkými rukávy. Jakmile to není vaše velikost, prostě nechte ten kus jít... To samé platí i ve větších velikostech. Vážně vám ve třiceti už ramena do té bundy nedorostou.

omyly_2

Zdroj: Popsugar, Corbis Images, Getty, Facebook, Trashness

Styl

Celé dny trávíte v tvídovém saku, chinos kalhotách. Pak vidíte mikinu s potiskem tygří hlavy. Nejde o to, že by na vás třeba nevypadala dobře. Jen se v ní nebudete cítit a bude to vidět. Na druhou stranu, když doslova žijete v mikinách a džínách, extravagantně střižené sako vám nesedne. Když už máte jeden styl, oblékáte se podle něj, upravujte ho jen minimálně. Po částech. Ne přímo změny, spíše vývoj. Nejvíce omylů se ve vaše šatníku objeví, pokud si řeknete, že i když běžně nakupujete v Pietro Filipi či u Blažka, bude super trochu změnit styl a zajdete do skateshopu.

omyly_3

Zdroj: Popsugar, Corbis Images, Getty, Facebook, Trashness

Doplňky

Když si kupujete jakýkoliv doplněk, je snadné určit, jestli vám v něm bude dobře. Řekněme taška. Ve chvíli, kdy si dokážete představit, že s tou taškou jdete přes celý fotbalový stadion plný lidí a vyhovuje vám to, bude to ta pravá. Když si umíte představit, že s tou šálou jdete po Václavském náměstí, obléknete ji. Neutrácejte za doplňky, které jednoduše vybočují z vašeho uvažování.

omyly_4

Zdroj: Popsugar, Corbis Images, Getty, Facebook, Trashness

Nejvíce chyb právě vzniká ne kvůli tomu, že by nám věc neseděla velikostně nebo nebyla praktická. Většinou se to děje proto, že se necítíme před ostatními lidmi. Buď se vycvičte v sebevědomí, že danou věc budete nosit i když bude pro ostatní nezvyklá nebo ji nekupujte. V tomto ročním období je také nejlepší čas všechny ty věci, které vám ve skříni jen leží konečně sbalit, vyhodit a vyrazit na nákupy.

tumblr_mymvkpPZZe1t1ama2o5_500Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!