Zázračná micelární voda

Publikováno: 01.04.2014 15:49 | Aktualizace: 01.03.2016 09:00 | Jiří Hofbauer

Kromě všech těch macho věcí jako je pitralon a mýdlo s jelen nebojte se do koupelny přibrat i micelární vodu. I když ji v drogerii najdete v oddělení s dámskou kosmetikou, stejně dobrou službu udělá i pánské pleti. Tonizační nebo micelární vody se v péči o pleť mnohdy vynechávají. A u mužů samozřejmě více. Myslíte si, že jakmile si už tedy pleť vyčistíte nějakým peelingem a pak použijete krém, děláte víc než dost a můžete být spokojení. Ne. To je začátek.

2000x2000-bigfs-gq-4

Zdroj: Florian Sommet/ninaklein.com

Během mokrého čištění pleti teplou vodou se póry otevírají. Vy je vyčistíte, prohydratujete krémem nebo gelem a póry zůstanou vesele otevřené. Vy si pak jdete lehnout a celou noc se vám zanášejí.

Proto je dobré póry po čištění zase zmenšit a stáhnout. A na to zde jsou micelární vody. Navíc, tyto přípravky dočistí to, co mokré mytí nezvládlo a pleť zklidní. Používají se společně s vatovým tamponem kdy začnete u čela a směrem dolů čistíte krouživými pohyby.

Clinique Scruffing Lotion, exfoliační tonikum pro muže, je opravdu velmi jemné tonikum pleť vyhlazuje, osvěžuje a zbavuje odumřelých buňek. Díky němu bude pleť lépe připravena na aplikaci další péče.

Clinique Scruffing Lotion, 499 Kč

Snímek obrazovky 2016-02-29 v 22.51.53 (kopie 4)

Zdroj: Archiv uvedených značek

Velmi často se u mužské kůže stává, že je rozdílně pigmentovaná. Máte drobné pihy, flíčky od slunce a nebo je vaše pleť kompletně zašedlá a bez barvy. Pak je vhodné, krom tón vyrovnávajících krému a sér použít vodu či tonikum se stejnými schopnostmi.

Podobná a dostupnější je Bioderma Sensibio H2O. Ta přímo zklidňuje vlivy čištění, zarudnutí a zesvětluje. Je bez parfemace a barviv takže je jemný i k velmi citlivé pleti.

Bioderma Sensibio H2O, 399 Kč

Snímek obrazovky 2016-02-29 v 22.51.53 (kopie 2)

Zdroj: Archiv uvedených značek

Nově micelární vodu vyrábí také Nivea. Vyzkoušejte třeba verzi Caring Micellar Water pro normální a smíšenou pleť s vitamínem E.

Nivea Caring Micellar Water, 99 Kč

Snímek obrazovky 2016-02-29 v 22.51.53

Zdroj: Archiv uvedených značek

Jedna z nejlepších francouzských značek La Roche-Posay má samozřejmě svou vlastní micelární vodu a v rámci filozofie této značky je vhodná na i tu nejcitlivější pleť. Perfektně pleť zklidní. I během dne, když uvidíte, že máte pleť lesklou a bez života, stačí ji v T - zóně ( čelo nad obočím - nos - brada) očistit trochou micelární vody Physiological Micellar Solution. Bude klidná a naprosto čistá.

La Roche-Posay Physiological Micellar Solution, 399 Kč

Snímek obrazovky 2016-02-29 v 22.51.53 (kopie)

Zdroj: Archiv uvedených značek

Cenově velice dostupná a kvalitou výborná je micelární voda Eucerin DermatoCLEAN. Pleť velice dobře vyčistí, až skoro odmastí a přesto nevysušuje a následně nestahuje. Pokud o používání micelární vody uvažujete, ale nechcete pro začátek investovat velkou sumu, je právě tahle od Eucerin.

Eucerin DermatoCLEAN, 199 Kč

Snímek obrazovky 2016-02-29 v 22.51.53 (kopie 3)

Zdroj: Archiv uvedených značek

Pokud hledáte jiné přípravky na osvěžení obličeje během dne, minerální vody ve spreji jako Evian, La Roche Posay či osvěžující vody Saloos dodají kůži jasný, odpočatý a hydratovaný vzhled okamžitě.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!