Zelenáči: jak nosit zelenou nejen na svatého Patrika

Publikováno: 17.03.2015 09:34 | Václav F. Mensa

Je den svatého Patrika! Svátek patrona smaragdových ostrovů se ale už dávno neslaví jen v Irsku. Právě naopak. Veškeré irské hospody po světě vytvořily z tohoto dne skvělou a výhodnou akci. A tak se řeky barví nazeleno, na obličeje malují trojlístky a všichni pijí Guinness.

zelena

Zdroj: styleforum.net

Nás tento svátek přivedl k redakční diskusi. Tedy, spíše ta barva. Moc mužů výraznou zelenou nenosí. Na ulicích vídáme maximálně parky v potemnělé khaki. A samozřejmě, ochránce našeho státu, kteří možná celosvětově fungují jako ničitelé této barvy. Pokud se vám tedy líbí zelená a chcete alespoň částečně vypadat jako Barney Stinson, když ji obléknete, držte se následujícího seznamu.

Pořídíte-li si výrazně zelený kus těžké krejčoviny, tím myšleno kabát nebo oblek, vždy budete vypadat jako myslivec. To nechme do lesa. Zelený tvíd a plst je zlo. Stylově a dobře to vypadá tak na pěti lidech na planetě Zemi. Samostatné zelené sako ale může vypadat hezky za následujících podmínek. Má minimalistický střih. Široké klopy a viditelné, ozdobné stehy evokují Rakousko-Uherské hony. Zkuste ho zkombinovat s šedou nebo temně modrými džíny.

Sako J. Crew, 15 000 Kč (cena za oblek)

zelena_7

Zdroj: Archiv značky

Loafers Harrys of London Leather Dean Brooks Brothers, 16 600 Kč

zelena_1

Zdroj: Archiv značky

Zelený kašmír se tváří ještě luxusněji, než ve skutečnosti je. Pullover nebo cardigan udělá službu v kombinaci s bílou košilí, džínami a hnědými oxfordkami. Následně vsaďte na sofistikovaný doplněk ve formě velkých hodinek. U košilí a trik je riziko lacinosti. Vše naprosto shodí i vyšitý hráč pola na hrudníku. A naprosté ne patří zeleným košilím se vzorem. Bez nutného vysvětlení.

Svetr Dolce & Gabbana, 11 600 Kč

9

Zdroj: Archiv značky

Zelené kalhoty jsou povolené jen v případě chinos. Zelené s puky jsou prostě uniforma. Bez debat. Chinos naproti tomu mohou být zajímavým osvěžením šatníku. V létě si k nim vezměte lněnou košili, lehkou, třeba lososovou šálu.

Chinos Marc by Marc Jacobs, 5 900 Kč

zelena_3

Zdroj: Archiv značky

Zelené doplňky jsou jednodušší. Pletené kravaty ve spojení s kapesníčkem jdou úchvatně k šedým sakům a obzvláštní celý koncept. Dokonalé zelené kravaty a doplňky dělá Hermés. V Gentleportu v Pánské pasáži si můžete pořídit zelenou tašku a i pár doplňků, které působí nadčasově po celý rok. Manžetové knoflíčky se zelenými kameny jsou krásné. Pokud jsou ty kameny pravé smaragdy. Přes veškeré napodobovací techniku, zlatníci ještě nedokázali vyvinout dostatečnou kopii toho pravého, mocného odstínu.

Poznámka na závěr: Pokud máte zrzavé vlasy, ignorujte celý článek a noste zelenou jak chcete. Vždycky to bude fungovat.

Kožená brašna Leather Satchel Racing Green, 3 590 Kč, prodává Gentleport

zelena_8

Zdroj: Archiv značky

Hedvábný kapesníček Le Premier, 690 Kč za kus

zelena_5

Zdroj: Archiv značky

Vázací hedvábný motýlek Krispol, 990 Kč

zelena_4

Zdroj: Archiv značky

Sluneční brýle Eyevan 7285, 9 900 Kč

zelena_6

Zdroj: Archiv značky

Deštník Francesco Maglia, 9 300 Kč

zelena_2

Zdroj: Archiv značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!