Zimní brnění

Publikováno: 15.12.2016 18:00 | Marek Michalec

Na pár měsíců se stane poslední vrstva oblečení tou nejdůležitější a kromě praktického využití, musí splňovat i estetický atribut. Bundu, kterou máte na lyže, tak nechte opravdu jen na lyže a výlohám, ze kterých na vás číhají mohutné, lesklé bundy křiklavých barev se obloukem vyhněte.

1780898_716274711737797_904654026_n

Zdroj: GQ

Kvalitní kabát něco stojí, pokud tedy nechcete každou zimu pořizovat nový, dejte si s jeho výběrem záležet. Jelikož jsou v módě téměř stálou neměnnou (výjimkou jsou oversized), máme na mysli především výběr materiálů. Takže nejlépe kašmír či stoprocentní vlna, popřípadě s minimem příměsi ostatních látek. Berte to jako opravdovou investici, takový kvalitní pea coat, duffle nebo over coat jsou klasika a budou vás hřát několik sezon.

Další variantou jsou bundy, oproti kabátům více podléhají trendům a tak se nevyplatí za ně příliš utrácet. Výjimkou jsou ty od Barbour, ty jsou nesmrtelné. Ale i mezi dnešními trendy lze najít kousky, které vám vydrží déle než jednu sezonu. Jedním z nich jsou jednoznačně letecké bundy a jejich varianty z nejrůznějších materiálů a střihů.

 I denimové bundy lze v zimě nosit, ty zateplené od Levis vypadají skvěle!

Pokud preferujete delší střih, tak je ideálním řešením parka. Není to pravděpodobně kousek na dlouhá léta, ale určitě si najde své místo ve vašem šatníku.

Zimní období je na barvy chudší než ten jarní nebo letní, neznamená to ale, že musí být nudný. Vyhrajte si s doplňky, botami, kombinací materiálů a odstíny barev, ale samozřejmě proti „all black“ kombinaci také nic nenamítáme.

Barbour, cena k doptání 

Barbour - k dopt†n°

Zdroj: Archiv značky

Blažek, 9.990 CZK

Blaßek - 9 990 Kü

Zdroj: Archiv značky

Selected, cena k doptání

Leteck† bunda Selected - k doptan°

Zdroj: Archiv značky

Levi's, cena k doptání

Levis - k dopt†n°

Zdroj: Archiv značky

Zara, 2.999 CZK

Over coat Zara - 2 999 Kü

Zdroj: Archiv značky

H&M, 1.999 CZK

Parka HM - 1 999 Kü

Zdroj: Archiv značky

Hugo Boss, cena k doptání

Pea coat Hugo Boss-k dopt†n°

Zdroj: Archiv značky

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Tisíc chutí, tisíc sektů Tisíc chutí, tisíc sektů Možná už jste narazili na etiketě sektu na tajemná slova „brut“, „demi sec“ nebo „doux“, a přemýšleli jste nad tím, co vlastně... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!