Zimní kabát přesně pro vás

Publikováno: 03.12.2014 10:59 | Václav F. Mensa

Zimní kabáty patří k nejdražším kusům pánského šatníku. Jejich ušití vyžaduje více práce, materiálu a větší pozornost. Dříve se zimním kabátem dal prokázat sociální statut. Kožešina kolem krku, stříbrné či zlaté knoflíky. Nicméně, dnes už pozlátko na nikoho nezabírá. Oceňuje se viditelná kvalita a tichý luxus. Tuto zimu si vyberte kabát či kabáty, které jsou dokonale ušité a jsou investicí. Nadčasovost je lidmi stále ještě podceňovaná. Pořiďte si jeden a můžete jej nosit i za dvacet let.

Klasický jednoduchý černý kabát vhodný k obleku jak dennímu tak i večernímu by neměl chybět v žádném šatníku. Měl by mít jednořadé zapínání. Dvouřadové je spíše na den a k světlejšímu odstínu kabátu. Černý dvouřadový kabát je v riziku evokovat agenty z filmů. Límec by měl být úzký a nevýrazný. Šíře límce se se sezónami mění. Nejlepší je tudíž již zmíněný nevýrazný. Nevyjde z módy a vy se vyhnete "máš vintage kabát?" pohledům.

Sandro, 11 800 Kč

kabaty_4

Zdroj: Archiv značekAž si jej budete kupovat, zkoušejte vždy v saku. Musí na něj být přesně ten správný prostor. Ani více ani méně. Délka po kolena. Přesně po kolena. Kabát až na zem nechte fandům Matrixu.

Dobrou alternativou je takový kabát v námořnické modré. Protože navy blue je jako The Beatles. Nikdy se neztratí a všechny následující generace ji budou milovat.

Le Premier, od 13 900 Kč

kabaty_5

Zdroj: Archiv značekKrátký šedý dvouřadový kabát v délce k bokům je další nutnost. Vypadá skvěle k džínům a chinos ve všemožných barvách. Je uvolněný, ale stále zachovává celkově upravený a sofistikovaný vzhled. Také nabízí více možností k improvizaci s doplňky. Více než k černému kabátu si právě zde můžete dovolit zajímavější tašku, výrazné boty nebo třeba oranžové kožené rukavice. Záměrně vložené slovo kožené. Nenoste pletené.

Neil Barrett, 25 700 Kč

kabaty_6

Zdroj: Archiv značekKabát z velbloudí srsti je podobně jako celý černý spíše oficiální záležitostí. Obléknete-li jej k džínům, riskujete, že budete vypadat jako Kanye. Nebude-li dokonale sedět, opět riskujete, že budete vypadat jako Kanye. Proto raději neexperimentujte a oblékejte jej k osvědčeným kouskům.

Ami, 16 000 Kč

kabaty_7

Zdroj: Archiv značekCo se experimentů týče, i když výše zmíněné kabáty budou vypadat v téměř všech případech skvěle, pořiďte si i jeden, který je výrazný, zajímavý a nikdo jiný ho mít nebude. Potřebujeme v našich ulicích více uměleckých výjevů. Potřebujeme individualitu. Ano, když si koupíte kabát s kožešinou, je velká pravděpodobnost že příští zimu už jej neobléknete. Ale tuto zimu s ním můžete alespoň několikrát okouzlit.

Schott, 21 600 Kč

kabaty_8

Zdroj: Archiv značekČerný kabát se třemi knoflíky Saint Laurent, temně modrý oblek, Ann Demeulemeester, kabát se čtyřmi knoflíky, Armani Collezioni, kravaty Brioni, boty derby Loake, kožený špendlík do klopy Lanvin.

kabaty_2

Zdroj: Archiv značekŠedý kabát, REISS, bílá košile Eton, růžová košile Hackett, džíny H&M, chinos H&M, taška, blake tote Tiffany&Co., náramky Tiffany&Co., opasek Michael Kors, boty Loake.

kabaty_1

Zdroj: Archiv značekTemně krémový kabát s kožešinou REISS, stříbrný trench s kožešinou Burberry, kabát s modrou kožešinou na límci Lanvin, černý s bílou kožešinou Alexander McQueen, kabát se zlatým zipem Alexander McQueen, modrý kabát Ferragamo, černé rukavice Bottega Veneta, hnědé rukavice H&M.

kabaty_3

Zdroj: Archiv značek
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!