Zimní kosmetika

Publikováno: 04.11.2014 08:33 | Václav F. Mensa

S příchodem zimních měsíců se oblékáme do teplejších látek a využíváme více vrstev. Přesně to bychom měli udělat i pro pleť. Ledový vítr pleť i vlasy vysouší, oči se více namáhají a tím jsou náchylnější k vráskám a kruhům, ruce jsou popraskané a zarudlé. Proti všem těmto příznakům zimy můžete bojovat a my vám poradíme jak. Vybrali jsme pro vás několik produktů, které jsou must-have na přinejmenším příští čtyři měsíce.

Pleť

Přes léto je vhodná lehká pleťová péče. K hydrataci stačí emulze a k čištění gel. Jakmile ale chladno udeří, okamžitě přejděte na silnější arzenál. Dle svého typu pleti si zvolte přípravek na čištění avšak na krémové nebo olejové bázi. Tradiční gentlemanská značka Penhaligon's prodává v rámci své řady Bayolea Face Wash, který obličej dokonale osvěží, zbaví nečistot a přitom nevysuší. přípravky z této řady jsou vyrobeny z báze citrusových olejů, levandule a směsi vzácných výtažků z koření. Dokonale splní potřeby stylových mužů.

Penhaligon's Bayolea Face Wash

zimni_kosmetika_1

Zdroj: Archiv značek

Když už budete nakupovat na britských stránkách, zkuste i značku D.R.Harris. Rozhodně nic nezkazíte klasickým Moisture Cream. Je bez parfemace a celý den udržuje standardní hydrataci kůže. Na noc používejte dobré vyživující sérum. Sisley Paris Botanical Eye and Lips Contoru Complex se postará o nechtěné vrásky kolem rtů a očí.

D.R.Harris Moisture Cream · Sisley Paris The Botanical Eye and Lips Contoru Complex

zimni_kosmetika_2

Zdroj: Archiv značekVlasy

Výživný šampon, maska a stylingový přípravek, který současně chrání. Thickening Shampoo od značky Jack Black obnovuje sílu a pomáhá ke snadnější úpravě. Jemně voní po bazalce ale ucítíte to jen vy. Pure-Formance Conditioner od Aveda Men vytvoří na vlasech mikroskopickou vrstvu avšak bez toho, aby budovala viditelné hradby přípravku. Okamžitě se vstřebává a nemusíte mít strach z pocitu mastných vlasů. To se nestane. Ke stylingu použijte vosk nebo krém od značky Taylor of Bond Street, o kterých jsme již informovali a prodává je Gentleport.cz.

Jack Black Thickening Shampoo · Aveda Men Pure-Formance Conditioner · Taylor of Bond Street Hair Wax

zimni_kosmetika_3

Zdroj: Archiv značekRuce a rty

Na těchto dvou částech těla je zima vidět nejvíce. Rty praskají a jsou zarudlé, to samé ruce. L'Occitane Verbena Ice Hand Cream se ve vteřině vstřebá, nezanechá povlak a postará se i o kůži okolo nehtů. Vaše ruce jsou tak chráněné před mrazem a bude potěšení vám podat ruku. D.R.Harris dělá jeden z nejlepších balzámů na rty. Hydratuje a "opravuje" již vzniklé trhlinky. Nejste-li fanouškem balzámů v kelímku, sáhněte po Fascial Fuel No-Shine Moisturizer Lip Balm. Nikdo nepozná, že je o vaše rty pečováno.

L'Occitane Verbena Ice Hand Cream · Kiehl's Facial Fuel No-Shine Moisturizing Lip Balm · D.R.Harris Lip Balm

zimni_kosmetika_4

Zdroj: Archiv značek
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!