3 nejnebezpečnější sendviče v USA

2010-01-29a
29.01.2010 16:34 | Petr Hájek

Jestli se chcete dožít aspoň 40ky či ještě lépe daleko za tento věk, bude nejlepší, když se budete vyhýbat těm nejméně zdravým jídlům. A na jaké kalorické bomby lze narazit kupříkladu po cestách v USA?

Bronz - Meatball Marinara

Třetí místo získal tento nenápadný sendvič, který je k vidění v běžných podchodech metra. Obsahuje tukem nacpané masové kuličky a tolik energie, že to hravě nahradí jedno jídlo v restauraci. Meatball Marinara, jeho 580 kalorií, 23 g tuku (9 g nasycených) a 1 660 mg sodíku je polovina doporučené denní dávky energie pro běžného muže a více než jednodenní dávka soli. Pokud si dáte do sendviče rovnou poctivý steak se sýrem, získáte jen 22 kalorií navrch, takže je to už skoro jedno...


 

Stříbro - Sausage & Cheese Flatbread Breakfast Sandwich

Máte opravdu rádi salám? No to má spousta lidí. Ale máte ho rádi natolik, že jste kvůli němu ochotni přibrat cca 6-7 kg ročně? To je přesně tolik, kolik přiberete za předpokladu, že z tohoto krasavce uděláte přesnídávkovou či snídací volbu 3x týdně. Na milovníka sendvičů čeká tentokrát 740 kalorií, 25 g tuku (z toho 11 g nasycených) a 1 210 mg sodíku. Najít zástupce za podobné jídlo je poměrně snadné - těžko narazíte na něco energetičtějšího, ale při troše hledání se dá najít i třeba relativně rozumná kombinace Black Forest Ham se sýrem, která hodí jen 450 kalorií. Vůbec sytit se v nádražních stáncích nebývá nejšťastnější energetické volba - málokterý sendvič zde má pod 400 kalorií.

 

 

Zlato - Sandwich od Wendy's

Tři plátky slaniny, švýcarský sýr a hromada majonézy jsou ty největší zdroje energie hned za kuřetem samotným upečeným v tuku. Ačkoliv má náš vítěz paradoxně méně kalorií, nežli druhý a třetí sendvič, zvítězil přesto on, jelikož vhledem ke své váze nabízí energie opravdu nejvíc. Navíc, jeho hamburgerová velikost zajistí, že jich lidé hravě sní i 2-3 kousky. Jena dávka rovná se 550 kalorií, 26 g tuku (8 g nasycených) a 1 290 mg sodíku. Pokud jde o náhradu jiným jídlem, nelze sáhnout vedle. Jakákoliv jiná volba způsobí, že budeme mít na talíři nejméně o 100 kalorií méně.

  
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!