4 adrenalinové sporty, které určitě nepřehlédněte

Publikováno: 01.02.2010 15:15 | Petr Hájek

Relaxační sporty nemusí mít nutně podobu jen jízdy na kole, běhání po parku či posilovny - občas určitě není na škodu proložit život i nějakým tím skutečně nezapomenutelným zážitkem.

1. Otestujte kajak

Staňte se kapitánem své vlastní lodi (pro začátek zřejmě jen malé a nafukovací) a zkuste sjet některou z ostřejších řek. Je jedno, zda u nás, či v Arizoně, ale rozhodně vždy pamatujte na základní pravidla bezpečnosti na vodě. Voda je totiž nesmírně krásná, leč velmi zrádná.

 

 

2.   Vyšplhejte na nějakou horu

A tím nemáme na mysli nechat se vyvézt až na vrchol lanovkou nebo dojet tam v pohodlí autem či na kole. Vyberte si nějakou osvědčenou pártisícovou záležitost (Matterhorn, ...) a zkuste dosáhnout vrcholu jen za pomoci vlastních sil. I tentokrát je samozřejmě na místě dostatek zkušeností (resp. průvodce), solidní základní výbava a nepodcenění hor.

 

 

3.   Zkuste šnorchlování u moře

U málokterého sportu je natolik zřetelný rozdíl mezi jeho provozováním „uvnitř" a „venku" jako u šnorchlování. Možnost vidět zblízka všechny ty zajímavé tvory, které zná našinec často jen z televize jistě není špatná vyhlídka. Pořádají se dokonce i zájezdy se specializací právě na podobné zážitky. Zájemci o skutečně extra-zkušenost mohu zkusit i potápění večerní a noční.

 

 

4.    Proleťte se na padáku

Pro začátek by určitě nebylo špatným nápadem zkusit tandem a teprve až poté, když vás věc zaujme, do ní případně zainvestovat více. Ten správný adrenalin si každopádně člověk užije i „jen" v tandemu, protože mít pod sebou kilometr-dva vzduchu je pro nás, pozemní tvory, pořád něco značně neobvyklého.

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!