4 adrenalinové sporty, které určitě nepřehlédněte

Publikováno: 01.02.2010 15:15 | Petr Hájek

Relaxační sporty nemusí mít nutně podobu jen jízdy na kole, běhání po parku či posilovny - občas určitě není na škodu proložit život i nějakým tím skutečně nezapomenutelným zážitkem.

1. Otestujte kajak

Staňte se kapitánem své vlastní lodi (pro začátek zřejmě jen malé a nafukovací) a zkuste sjet některou z ostřejších řek. Je jedno, zda u nás, či v Arizoně, ale rozhodně vždy pamatujte na základní pravidla bezpečnosti na vodě. Voda je totiž nesmírně krásná, leč velmi zrádná.

 

 

2.   Vyšplhejte na nějakou horu

A tím nemáme na mysli nechat se vyvézt až na vrchol lanovkou nebo dojet tam v pohodlí autem či na kole. Vyberte si nějakou osvědčenou pártisícovou záležitost (Matterhorn, ...) a zkuste dosáhnout vrcholu jen za pomoci vlastních sil. I tentokrát je samozřejmě na místě dostatek zkušeností (resp. průvodce), solidní základní výbava a nepodcenění hor.

 

 

3.   Zkuste šnorchlování u moře

U málokterého sportu je natolik zřetelný rozdíl mezi jeho provozováním „uvnitř" a „venku" jako u šnorchlování. Možnost vidět zblízka všechny ty zajímavé tvory, které zná našinec často jen z televize jistě není špatná vyhlídka. Pořádají se dokonce i zájezdy se specializací právě na podobné zážitky. Zájemci o skutečně extra-zkušenost mohu zkusit i potápění večerní a noční.

 

 

4.    Proleťte se na padáku

Pro začátek by určitě nebylo špatným nápadem zkusit tandem a teprve až poté, když vás věc zaujme, do ní případně zainvestovat více. Ten správný adrenalin si každopádně člověk užije i „jen" v tandemu, protože mít pod sebou kilometr-dva vzduchu je pro nás, pozemní tvory, pořád něco značně neobvyklého.

 

 

Hodnocení článku:Komentáře

Osvědčené módní kombinace pro jaro, díl 1. Osvědčené módní kombinace pro jaro, díl 1. Ačkoliv se nám jaro ještě několik týdnů určitě neukáže, nikdy není na škodu vědět co nejvíce dopředu, co bude pro letošní... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!