4 cesty k produktivnějšímu ránu

Publikováno: 20.04.2012 14:41 | Petr Hájek

Máte pocit, že je pro vás každé ráno nekonečný boj s probuzením a cítíte se jako zombie?

 

2012-04-20-1

 

1. Jezte jako kráva

Pokud si lidé rozdělili snídani do 4 menších jídel, jež do sebe hodili vždy po hodince namísto jedné větší porce hned po probuzení, dosahovali obecně o 35 % lepších výsledků při řešení problémů. Trik je v tom, že takto zajistíte mozku stálejší a plynulejší přísun živin, což se nemůže neodrazit i na vaší celkové produktivitě a mozkové aktivitě.

2. Nejlepším jídlem po ránu jsou ořechy

Další studie potvrdila to, co všichni příznivci ořechů už dávno ví - i malé dávky ořechů bohatých na polyfenoly každý den zajistily po čase o 19 % lepší paměť. Připomínáme, že polyfenoly mají i další pozitivní vlivy - v první řadě ale redukují stres a zkvalitňují mozkovou komunikaci mezi neurony. 

3. Krátká procházka po ránu

Dalším, pro někoho možná kapku nečekaným poznatkem je to, že stačila 20minutová procházka po ránu a mozek měl rázem vyšší kognitivní flexibilitu (schopnost vašeho mozku přicházet nad určitým problémem s různými nápady) a to u různých problémů celkem o 16 %. Dle vědců je za tím zvýšení prokrvení v cerebrální oblasti a zvýšení hladiny neurotransmiteru dopaminu.

4. Proteinová síla

Jezení snídaně bohaté na proteiny se odrazilo na opět o nějakých 20 % větší mozkové aktivitě ve srovnání s lidmi, kteří tak neučinili nebo do sebe hodili snídani jen sladkou. Tomu je zase tak proto, jelikož proteiny dodávají energii déle. Dobrým zdrojem jsou třeba vejce, která se sice tradičně u nás k snídani jedí smažená, ovšem kdo smažené po ránu nemusí, jistě mu přijdou vhod i ve stavu "natvrdo" kupříkladu na chleba.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!