4 důvody, proč na sobě začít pracovat

2010-01-11b
11.01.2010 12:52 | Petr Hájek

Každý muž dbající na styl by měl mít i přiměřenou váhu. Pokud jste i vy přes Vánoce přibrali pár kil, snad vám náš motivační kvartet pomůže s rozhodnutím začít skutečně aktivně cvičit.

1. Je to i kvůli IQ

Dle nové švédské studie jsou na tom dospělí mladšího věku, kteří jsou ve formě, s IQ lépe, nežli ti, kteří necvičí. Průzkumu se zúčastnilo celkem 1,2 milionu mužů narozených mezi 1950-1976 a jak jsme již naznačili, byla během něj jednoznačně odhalena zřetelná spojnice mezi dobrým fyzickým a duševním zdravím. Vědci se mimochodem domnívají, že je to tím, že mozek má „k ruce“ více kyslíku.

2. Ušetříte

Řada států USA již zavedla tzv. „tukové“ či „sladké“ daně, v jejichž rámci jsou podobná extra-kalorická jídla dražší. Ale buďme konkrétní: Ve většině států USA jsou dnes zavedeny o cca 7 % větší daně na soft-drinky a dobroty typu „snack“. Nebo také řečí peněz, v roce 2006 obézní v USA vydali za zdravotní náklady o 42 % více, než byl celostátní průměr.

3. Nebudete tak často v nemocnici

Studie provedená jistým sociologem potvrdila, že obezita vede dříve či později k častějším pobytům v nemocnici. V porovnání se svými zdravými kolegy byly obézní v průměru v nemocnici o 1,5 dne déle.

4. S větší pravděpodobností neumřete v autě

Tak jak se BMI šplhá nahoru, srovnatelně klesá i index připoutávání se v autě. Dle anonymního průzkumu v Tennessee, cca 30 % obézních nepoužívá pásy v porovnání jen s 20 % běžné populace. I když to zní trochu podivně, je to vlastně celé velmi logické – obézní se nepoutají tak často z toho prostého důvodu, že je to nepohodlné.

Hodnocení článku:Komentáře

Co dělat a co nedělat s jídlem? Co dělat a co nedělat s jídlem? Každý rok jsou dle americké organizace ADA (American Dietetic Association) miliony lidí otráveny jídlem,... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!