4 věci, které určitě nevíte o svém penisu

Publikováno: 04.04.2012 14:21 | Petr Hájek

Ačkoliv si s tímto svým přítelem muž podává ruku několikrát denně, stále jej trestuhodně nezná...

 

2012-04-04-1
 

 

1. Penis je delší, než se zdá 

Většina mužů by zřejmě byla potěšena zjištěním, že jejich penis je ve skutečnosti zhruba 2x tak velký, nežli jaká je délka, jaká je běžně vidět. Jak to? Jelikož polovička jeho délky je v těle. Podobně jako u stromu třeba totiž vidíte jen vnější část. Také kvůli tomuto vypadá na lékařských snímcích vzrušený penis jako bumerang. 

2. Většina mužů není obřezaná 

Celosvětově jsou průměrné údaje asi takové, že zhruba jen asi 30 % z mužů po 15 letech věku tvoří obřezaní (údaj z roku 2007). To se přirozeně mění podle náboženských a dalších lokálních tradic, takže jistě pak není překvapením, že většina obřezaných mužů (asi 70 %) připadá na Židy a Muslimy.  

3. Citlivost klesá s věkem 

Studie ukazují, že penis s věkem ztrácí citlivost, ale jak moc, to lze těžko říci. Od nějakých 25 let citlivost ale klesá a to až do důchodového věku. Největší pokles pak nastane mezi 65-75 lety. Zajímavé je, že muži si na tuto věc prakticky nestěžují, takže si jí podle všeho ani nevšimnou díky její plynulosti. Naopak u stížností převládají problémy s erekcí a neschopností ejakulace. 

4. Vibrátory působí i na muže

Tato věc není myšlena jako narážka na anální sex, ale tak, že i klasické ženské vibrátory se běžně používají i k sexuální stimulaci mužů. Vibrace jsou dokonce natolik efektivní, že často pomohou i mužům se zraněnou páteří opět dosáhnout vyvrcholení. K léčení se tedy používá speciálního lékařského vibrátoru. Při těchto technikách se obvykle vibrátor opírá pod hlavičkou penisu.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!