5 nejhorších dezertů z celé Amerky

Publikováno: 14.09.2009 09:51 | Petr Hájek

Když přijde na výlety do Ameriky, tak by si našinec neměl dávat pozor jen na aligátory, hady a grizzlyho, ale také na některé místní speciality, které se jmenovaným co do nebezpečnosti hravě vyrovnají..

5. Red Robin Mountain High Mudd Pie

Dortík připomínající díla místního umělce Jacksona Pollocka má stejný problém, jakým trpí většina sladkostí z USA - jde o příliš velké rozměry a energetický obsah (1 390 kalorií). Dokonce i tehdy, když tohoto krasavce rozdělíte mezi 4 lidi, stále má dost energie na to znehodnotit jakoukoliv zdravou výživu přes den.

Red Robin Mountain High Mudd Pie

4. Red Lobster Chocolate Wave

Za tímto kouskem sladkosti se ukrývá 75 % doporučeného příjmu pro běžného muže. Nazývat jej v této souvislosti "Čokoládovou Vlnou" je trochu podceněno. Snad jedině "Čokoládová Povodeň" by seděla lépe. Dort obsahuje tolik uhlovodíků jako 15 plátků chleba (o 1 490 kaloriích ani nemluvě).

Red Lobster Chocolate Wave

3. Chili’s Chocolate Chip Paradise Pie

Tento nenápadný zákusek potvrzuje, že Američané jedí stále energetičtější jídla: V roce 2008 dezert získal cenu "Nejhorší sladkost v Americe", ale v roce 2009 se nedostal ani na bronz. Tak či onak, jedna porce = 3 x BigMac.

Chili’s Chocolate Chip Paradise Pie

2. Baskin-Robbins York Peppermint Pattie Brownie Sundae

Na pohled zajímavý koktejl obsahuje 1 610 kalorií. Šílený je také obsah cukru, který se blíží 200 g na porci. Téměř 100 g tuku ale také rozhodně stojí za zmínku.

Baskin-Robbins York Peppermint Pattie Brownie Sundae

1. Romano’s Macaroni Grill New York Cheesecake with Caramel Fudge Sauce

Nejenergetičtějším jídlem Ameriky co do sladkostí není ani ryzí sladkost ani koktejl. Jde o neobvyklou kombinaci sýrového dortu a sladkých příloh. Sýry jsou solidní dávka sama o sobě, ovšem když je ještě zalijete karamelem, tak získáte věc energetičtější, nežli 3 BigMacy a obsahující tolik nasycených tuků jako 57 plátků slaniny!

Romano’s Macaroni Grill New York Cheesecake with Caramel Fudge Sauce
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!