5 pozitivních dopadů prohibice

Publikováno: 14.09.2012 21:28 | Michal Novák

Je pátek večer a z hospod po celé ČR se line spíš pláč než bujaré oslavy konce týdne. Ministr zdravotnictví právě vyhlásil, že se bude pít jen to, co má do 20% vol. Pro některé možná tragédie a avizovaný konec světa. Zkusme na tom ale najít i pozitiva.

Prohibice

Zdroj: albany.edu

Praktický test, že bavit se dá i bez alkoholu

Alespoň bez toho tvrdého. Respektive je ideální čas si vyzkoušet jestli to opravdu jde. Pokud to nepůjde, asi je čas se nad sebou zamyslet a vyhledat odbornou pomoc.

Ochrana investic

Máte doma pár vzácných lahví, co jste si šetřili na víkendovou oslavu narozenin. Můžete je s klidným svědomím nechat tam kde jsou. Jejich hodnota se přes rok určitě zvýší.

Podpora sezónních akcí

I notorický alkoholik nemusí pořád pít jen vodku nebo whisky. V současné době probíhají po celé Moravě vinobraní. Tento víkend ve Znojmě (minulý týden bylo v Mikulově). Letošní burčák patří mezi nejlepší za poslední roky.

Pozitivní dopad na HDP

Když budou všichni o víkendu střízliví, třeba taky trochu mákneme v práci a tím i na HDP a třeba i srazíme státní dluh na kolena. I když výnos ze spotřební daně bude asi státní kase zase chybět.

Méně nehod, opic a bolehlavů

Určitě to znáte. Není lepší začátek dne, než se probudit s bolehlavem takhleužnikdypítnebudu. Pokud nejste úplná citlivka a vynecháte víno z krabice, tak se vám dostat do takového stavu v nejbližší době nepodaří.

 

Je potřeba se na svět dívat pozitivně, když nám ty jednoduché růžové brýle berou. Pokud Vás napadají další výhody plynoucí z aktuálního stavu podělte se s námi v komentářích.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!