5 pozitivních vlivů masturbace

Publikováno: 04.01.2012 13:32 | Petr Hájek

Ačkoliv se to bezesporu nebude některým názorovým skupinám líbit, mužská masturbace má řadu vysloveně pozitivních zdravotních vlivů. 

2012-01-04-1

 

1. Zabraňuje to rakovině

V roce 2003 australská studie zjistila, že muži, kteří zvládli více jak 5 ejakulací týdně, měli o 30 % nižší šanci na rozvoj rakoviny prostaty. Souvisí to prý s hromaděním toxinů v dané oblasti a jejich pravidelném proplachování a vypouštění ven.

2. Dělá vás to tvrdšími

Jak stárnete, přirozeně ochabují vaše svaly a žádný toho není ušetřen. Tedy logicky ani váš penis. Pravidelná masturbace pomáhá přirozenou cestou zajistit pevnější svaly, takže vám tolik nehrozí erektivní dysfunkce nebo inkontinence. Prý aspoň tak 3-5x týdně je zlatý střed.

3. Pomáhá to k delší výdrži

Sexuologové doporučují mužům plánujícím za hodinu sex jednu rychlou masturbaci, aby poté vydrželi s partnerkou déle. Co se týče delší výdrže, tak i při masturbaci se s ní dá experimentovat - pokud prý muž vydrží pouze 48-50 rychlých pohybů, je výzva vytrénovat se na 55-60 a takto pak prodloužit i druhé straně její zážitky.

4. Napomáhá to imunitě

Ejakulace zvyšuje hladinu kortizolu, který je obvykle spojován pouze se stresem. Pokud je ho ale málo, tak v menší míře naopak napomáhá zlepšit vaši obranyschopnost organismu. A právě k tomu je masturbace ideální klíč.

5. Zvyšuje to vaši náladu bez drog a pití

Masturbace obecně uvolňuje řadu hormonů zajišťujících příjemné pocity. Jako třeba dopamin nebo oxytocin, které vzpruží vaši morálku, uspokojení a zkrátka polaskají patřičná příjemná centra v mozku. Orgasmus je pak podle doktorů ta největší dávka dopaminu, jakou si můžete nemedikální přirozenou cestou dopřát. Mimochodem, obraz mozku osoby, která má orgasmus, vypadá shodně, jako u té, která je závislá na heroinu a je právě v limbu...

Hodnocení článku:Komentáře

Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Mnoho lidí může jistě říci, že ve volbě dovolené nejsou konzervativní, ale v otázce s kým budou cestu realizovat, sázejí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!