5 tajemství o holých hlavách

Publikováno: 17.09.2010 16:27 | Petr Hájek Muži sice zrají jako víno, ovšem i to jednou opadá a podobně skončí i drtivá většina pánů - dříve či později zůstane nakonec na jejich hlavě z kdysi husté kštice jen pár výsměšných zbytků, které odolaly gravitaci. A jak se věci mají s plešatostí doopravdy?

 

1. Zabraňuje nošení čepice růstu vlasů?

Řada mužů si myslí, že když budou nosit svoji oblíbenou čepici, budou tím svým kadeřím bránit v dýchání. To je však omyl. Vlasové folikuly zásobuje kyslíkem krevní oběh, nikoliv vzduch okolo.

 

 

2. Má na svědomí plešatění dědictví z matčiny strany?

Toto zdaleka není pravidlem, ačkoliv odpovědné geny z matčiny strany jsou kapku dominantnější, než z té mužské. Jinými slovy, šance tu je na obou stranách, jen z jedné je pravděpodobnější.

 

 

3. Má cenu dělat si genetický test na plešatění?

V poslední době se rozšiřuje nabídka služeb, které vám zjistí, jak jste na tom s genem způsobujícím ztrátu vlasů. Smysl to má jedině tehdy, pokud ještě ztráta vlasů nezapočala, pak se dá medikamenty leccos spravit, ovšem pokud již máte hlavu jako koleno, zde žádný test nepomůže...

 

 

4. Jsou šampony k něčemu?

Běžný šampon pouze dodá opticky objem, což také není k zahození vzato do důsledku, ovšem jediné produkty, o kterých věda opravdu ví, že mají pozitivní vliv na stav vlasových folikulů, jsou takové přípravky, které obsahují látky minoxidil a finasteride.

 

 

5. Je lepší jedna nebo druhá zmíněná látka?

Je zajímavé, že tyto látky fungují synergicky, tj. součinně a každá jiným způsobem, takže muži dosáhnou nejlepších výsledků teprve poté, co je zkombinují.

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!