Aquavista Dinosaur Gold

Publikováno: 24.11.2010 15:05 | Petr Hájek Ne snad že by byla o titul „Nejvzácnější, nejexkluzivnější a nejdražší akvárium světa" nějaká přehnaná bitva v záři reflektorů, stále to však jisté světové prvenství je.

 

2010-11-24-1

 

Za projektem stojí Stuart Hughes z Liverpoolu, kterého firma Aquavista UK zaúkolovala, aby navrhnul mezi akvárii něco skutečně unikátního. Rozhodnutí na obou stranách padlo takřka okamžitě, ovšem trvalo celé čtyři měsíce, nežli vše bylo kompletní a provozuschopné.

Stuart použil ke konstrukci akvária celých 68 kg 24karátového zlata, součástí konstrukce však jsou i mamutí kly a kost ze známého Tyranosaura Rexe. Ačkoliv je akvárium takto obrovské, jeho autor i firma se dušují, že akváriu stačí pouhých 15 minut pozornosti měsíčně.

 

2010-11-24-1

 

Vše je zkrátka navrženo tak, abyste se mohli jen kochat tímto kouskem dokonalosti. Je tu dokonce i automatický krmící systém, ohřívač, dvojice filtrů, vzduchová pumpa, generátor CO2 a jak se sami můžete přesvědčit z obrázku ovládacího panelu, vše se nadmíru snadno ovládá prostým klepáním na ikonky.

Cena za největší model dosahuje úrovně 3 milionů GBP, což dělá v naší tvrdé měně opravdu opravdu hodně - téměř 45 milionů Kč (pro zajímavost, jestliže vyděláváte 40 tisíc měsíčně, máte na něj za 93,75 let).
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!