Bitevní loď: Mise splněna

Publikováno: 26.04.2012 15:11 | Dorian Ducard

Režisér Peter Berg dostal na práci zaplnit místo v letní sezóně po (asi) ukončené trilogii Transformers. Na tento blockbuster dostal hodně aktiv, které slibují perfektní akční zážitek.

Bitevní loď

Tento sci-fi kousek se drží scenáristické klasiky, která vůbec neriskuje nic, co by mohlo ovlivnit celkový dojem z letního trháku. Příběh má jednoduchou dějovou linku, sice lehce předvídatelnou, ale zato pěkně svižnou a film díky tomu nenudí. Najdeme v něm pár nelogických kroků, ale účelem filmu není být dalším dílem Colomba.

Trailer sliboval film, v němž v každém záběru bude Rihanna a nebo sympaťák Liam Neeson, skutečnost je ale taková, že tyto dva herci hrají spíše druhé housle. Nicméně Rihanna je krásná (přesvědčivá) v každém záběru a role jí opravdu sedla a Neeson pěkně brání svoji hereckou pověst a tento film mu neuškodil (ale taky nepřidal výjimečnosti – spíše přidal pár dolarů navíc od fanoušků). Hlavní slovo dostal Taylor Kitsch - svoji roli zvládl a vykřesal z ní, co se dalo. Další překvapení (pro mě) byl Tadanobu Asano, neuvěřitelně sympatický chlapík. Zbytek hereckého obsazení pěkně doplňoval a osvěžoval celý děj filmu.

Překvapila mě hlavní myšlenka filmu. Tvůrci zde vzdávají hold Pearl Harboru a zároveň „odpouští“ japonskému lidu to, co provedl 7. prosince 1941. Těžko se hledá pro toto gesto správné pojmenování. Ale byla to pro mě velmi překvapující část filmu.

Pokud si chcete v kině odpočinout, zavzpomínat na „Bayův fetiš“ a užít si pár záběrů Riri v uniformě (a jiné blockbusterové bonusy), film doporučuji. Ale rozhodně nečekejte film, který by oplýval přílišnou hloubkou. Spíše naopak, učaruje svojí lehkostí a svižností.

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!