Chcete bydlet na majáku?

Publikováno: 14.08.2010 12:46 | Petr Hájek

Jestliže je vaše odpověď jednoznačné „ano", pak si určitě nenechte utéct nabídku úřadů v Maine, která jeden pohledný prodává.

 

 

 


Může snad být něco romantičtějšího a krásnějšího, nežli bydlet na majáku? Neustále slyšet příboj vln a dívat se do dáli na západ slunce i zuřící bouře. Je to rovněž i skvělé místo pro všechny, kteří chtějí být sami jen se svými myšlenkami.

Nemusí však zůstat jen u snění a toužení, maják s názvem Ram Island Ledge Lighthouse vysoký 22 m a nacházející se míli od pobřeží zálivu (portlandského přístavu v Maine) je toho času nabízen místní federální vládou je koupi. Jistý kupec již nabídl 10 000 USD, takže máte-li zájem, můžete se do 26. srpna předvést.

Maják leží na menším skalnatém podloží a přirozeně je u něj i malá přistávací ploška. Po připlutí už jen stačí vystoupat po 10 m vysokém žebříku a rázem jste v jiném světě. Kruhové místnosti jsou nezvyklé nejen svým tvarem, ale přirozeně i svým výhledem, který vám budou všichni závidět.

Maják má 105 let a prvních 54 roků své existence byl obsazen správcem, který zde trávil týdny služby. Nyní je vše automatizováno. Nákup má ovšem jeden háček - součástí nákupní smlouvy je i závazek ponechat jej v původním tvaru i funkčnosti. Světlo blikající každých 6 vteřin by neměl být problém, ovšem nedokážeme si představit, kdo usne při troubení, které se také musí ozývat každých 6 vteřin...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!