Chcete bydlet na zrušené ropné plošině?

Publikováno: 07.04.2011 12:59 | Petr Hájek

Jestliže máte skutečnou závislost na východech slunce nad mořem, pak tu pro vás máme jeden neocenitelný tip.

 

2011-04-07-3


Ropné plošiny nejsou mezi lidmi (a o to více, pokud jde o o bydlení) právě na špici žebříčku, což docela i chápeme: průměrná plošina se ve dnes v noci otřásá kvůli vrtné soupravě, není tu prakticky kam jít a co dělat a jednomu na klidném spánku jistě nepřidá ani to, že leží na milionech barelů výbušné látky.

 

 

2011-04-07-3


Designéři Ku Yee Kee a Hor Sue-Wern nicméně dostali nápad - co se pokusit vdechnout vytěženým troskám znovu život a použít je k novému bydlení? Jak řekli tak i udělali a vypracovali projekt moderního habitatu na vodě, který nabízí příznivcům vody, mořského života a ekologického bydlení spousty radovánek.

 

 

2011-04-07-3


Vše by mělo začít u ekologických zdrojů energie, to znamená vítr, vlny a solární elektřina. Primárním cílem samozřejmě je, aby podobné stavby byly maximálně soběstačné. Na své by si zde měli přijít jak ctitelé slunce, vody a mořských radovánek, tak i vědci bádající v hlubinách po dalších tajemstvích života.

 

 

2011-04-07-3

 

Pokud se skutečně někdo odhodlá k podobnému projektu, pak zřejmě vše bude stát a padat na dvojici věcí. Jako první to jsou samozřejmě peníze. Konstrukce na ropné plošině stovky km od země jsou náročné a drahé. A za druhé, jaké povyražení by byli schopni majitelé nabídnout obyvatelům. Spíše než obydlí a hotel totiž stavba tak trochu připomíná vězení v duchu Alcatrazu...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!