Co vše můžete dělat s pivem?

Publikováno: 15.02.2010 13:16 | Petr Hájek

Pokud pomineme obligátní vypití, tak je tu ještě překvapivé množství dalších činností, o kterých muži často ani nevědí...

1. Koupat se v něm


Jakkoliv to zní na první poslech neuvěřitelně, dělá se dnes i koupací pivo. Do vany se doporučuje kupříkladu německý Badebier. Zkuste jej namísto do sebe obrátit raději do vany a užít si skutečných bublinek a vitamínové koupele pro kůži.

 

 

2. Marinovat v něm jídlo


Pivo je lehce kyselé, takže je dle dietologů výborným změkčovačem masa. Lze tk díky němu připravovat měkčí kousky, nežli běz něj. Pivo má oproti vínu také tu výhodu, že tolik nezmění chuť jídla.

 

 

3. Udělat si vynikající grilovací omáčku


Stačí k tomu 1 střední cibulka najemno nasekaná, 1 střední paprička, 3 stroužky česneku (rozemletého), 2 lžíce kapari, 5 rajčat nasekaných, 1 malá plechovka rajčatového protlaku, 1/3 šálku vinného octa, olivový olej, sójová omáčka, hěndý cukr, 2 lžičky worchesterové omáčky, tabasca, hořčice, křenu a oregána, cca 1 lžíci octa, 2 lžíce papriky, špetka hřebíčku, 1 lžička kmínu a cca 250 ml světlého slabého piva. Vše se zamíchá a velké pánvi a vaří 10 minut. Poté se zeslabí teplota a na mírném plameni se nechá i několik hodin do husta podusit. Po vychlazení a cca denním odležení možno sevírovat.

 

 

4. Umývat se v něm


Další z neuvěřitelných věcí, které pivo dokáže - očistit tělo (prodávají se pivní mýdla) i vlasy. Konkrétně u kštice je potřeba pamatovat na jeden drobný detail - pivo je předem potřeba nakrátko povařit, jinak alkohol v něm vysušuje. Dle osob co vykoušely je prý lesk neuvěřitelný. na druhou stranu chápeme, že našinec bude mít problém s litím piva někam jinam, nežli právě do svého krku.

 

 

5. Vyčistit hnědé skvrny na trávníku


Dle profesionálního ahradníka Andre Lopeze fermentované cukry v pivu podporují růst rpostlin a zároveň hubí houby. Na trávnikové hnědé skvrny doporučuje nalít ale jen piva přísně nechemická a přírodní.

 

 

Vyzkoušejte sami:
Pivní lázně
Hodnocení článku:Komentáře

Nejstylovější muži minulého týdne, díl 3. Nejstylovější muži minulého týdne, díl 3. Je nesporným faktem, že slavní muži jsou trochu více na očích a tedy je i jejich styl pod pečlivým okem veřejnosti. Ani my jsme... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!