Hands-free dávkovač toaletního papíru

Publikováno: 24.07.2012 12:51 | Petr Hájek

Sotva pár let po příchodu mobilních telefonů se nám staly nesmírně populární hands-free sady umožňující volání i bez sahání na zařízení. Ve sféře WC to lidem kupodivu trvalo celé tisíce let. 

 

2012-07-24-1

Zdroj: Dvice

 

Po většinu času je rolička toaletního papíru uvnitř dávkovače na zdi bezpečně zavřená a čistá dost na to, abyste ji mohli použít k očistě svých zadních partií. To ale nebývá vždy zvykem. Někdy papír zcela zřejmě spadl na zem (nebo dokonce do mísy) a jeho konzistence a aplikace připomíná smirkový papír. Tomu všemu je ale s dnešním vynálezem konec!

Firma Camitool začala nabízet hands-free elektrický dávkovač toaletního papíru, jenž funguje bezdotekově za pomoci detektoru blízkosti. Klíčovým faktorem plánovaného prodejního úspěchu je dle autorů i onen fakt, že jejich vynález papír nejen vyroluje, ale také nařeže po 60/90/120 cm. Tím rovněž padají fórky týkající se vypotřebování celé role.

Tvůrci mají za to, že jejich dítko je mimořádně efektivní cestou, jak zlepšit hygienu na veřejných místech, jelikož bakterie normálně přenášené dotekem takto samozřejmě nebudou mít šanci. Rovněž firma potvrdila, že je Camitool ideální kupříkladu pro lidi se silným revmatismem.

První modely se již objevily v japonské nemocnici Kagawa, většímu plošnému nasazení ale brání zatím docela vysoká cena. Plastické modely totiž stojí 750 USD a dřevěné 1200 USD, což je upřímně řečeno suma, za kterou máte zásobu papíru na 3-4 další inkarnace spolu s 50 klasickými držátky.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!