Hardcore spalovače tuků na českém trhu

spalovace1
Spalovače tuku.
25.11.2009 18:01 | Pavel Lopušník

Velice dobře si uvědomujeme, že tenhle článek by měl nejvyšší účinnost tehdy, pokud by byl uveřejněn v době, kdy si dáváme různá předsevzetí, kdy si sami sobě slibujeme, že budeme hodnější, lepší, že doženeme vše, co jsme v minulém období zameškali. Protože jsme ovšem realisté, kteří se domnívají, že tahle předsevzetí v konečném důsledku nemají svoji váhu, čtete tento článek v době předvánoční, kdy patrně řešíte jiné problémy, a tak nějak intuitivně spíše směřujete k okouzlující chvíli Štědrého večera. Na druhou stranu, proč se na chvíli nezastavit, právě nyní uprostřed času, kdy různí odborníci, s větší či menší fundovaností, varují před problematikou vánočního přejídání a z ní plynoucí obezity, u produktů, které nabízejí rychlé řešení problému obezity, avšak za respektování všech zásad vyvážené stravy a přiměřeného pohybu.

Spousta lidí, kteří navštěvují fitness centra a posilovny, má sen, vypadat jako ti, které znají z obálek časopisů, z plakátů nebo filmů, málokomu pak dochází, že mnohdy takhle nevypadají ani ti, jenž tak bezmezně obdivují. Většinu krásných těl buď stvořili (či lépe dopracovali) šikovní maskéři, anebo odborníci na digitální retuš. Připočtěme si k tomu určitou s prominutím naivní poetiku hollywoodských filmů, díky níž je v oblasti bodybuildingu tolik mýtů. V dnešním článku jsme se soustředili na jeden z těch největších, na téměř zázračnou moc spalovačů tuků. Na několik z nich, u kterých marketing zdůrazňuje jejich velkou pomoc v procesu spalování, jsme se zaměřili. Zcela a úmyslně jsme vynechali tzv. tekuté spalovače tuku obsahující nejčastěji Karnitin, jehož vliv na spalování tuku nebyl doposud prokázán. Stejně tak jsme vynechali spalovače tuku ve formě mastí, které mají patrně spíše optický efekt.

Sólisté, kteří spalují

V nabídce obchodů, které se zabývají sportovní výživou převažují takové spalovače tuku, obsahující látky, všeobecně považované za účinné, reklamou však mnohdy zveličované. K těm úplně nejčastějším patří Karnitin. Jestli však tato látka funguje stoprocentně nelze doložit. Podle našich zkušeností jde o individuální působení. Jestli tedy čekáte, že Karnitin je tou absolutní látkou, která vám umožní spálit tuk, bez toho abyste se o to sami přičinili, mýlíte se. Tenhle efekt nemá žádná z látek obsažených ve spalovačích tuku, vždy pro spalování musíte něco udělat. Minimálně přizpůsobit stravu a začít se hýbat.

K těm, kteří slibují nejefektivnější výsledky, patří Rev Extreme Hardcore. Obsahuje dvě nejúčinnější látky (účinnost těchto látek prokázané vědecky i zkušenostně)- totiž extrakt zeleného čaje a kofein.1 Obsahuje látky, které dokážou zvednout hladinu tzv. norepfinerphinu. Kromě toho zabraňuje zadržování vody v těle. Jako každý spalovač v tabletách i tento se aplikuje tzv. „pyramidovým dávkováním.“2 Poněkud slabší je výrobek z dílny Johna Weidera Super Nova Caps, obsahující ještě synefrin, extrakt z pomerančovníku, vrbové kůry a obligátní vitamín C. K těm nejsilnějším lze počítat i Guggubolic (od firmy Syntrax). Jestli bychom měli udělat alespoň nějaký žebříček sólo spalovačů (stojících na bázi pevných kapslí) na našem trhu, tak tento by byl na druhém místě. Jeho výhodou je to, že neobsahuje kofein ani synefrin. Svým složením podporuje funkci hormonu štítné žlázy – (trijothyronin), čímž zvyšuje metabolismus a zrychluje spalování.

Spalovače tuků

Kromě pevných kapslí jsou na našem trhu k dostání kapsle tekuté, například ve výrobku Lipo 6. Po tři léta (2005, 2006, 2007) byl odborníky a spotřebiteli zvolen jako produkt roku. Jeho výhodou je, že se mu daří účinně bojovat s tukem v rizikových partiích. Podobně na rizikové partie je zaměřen i produkt s názvem Y3.3

Spalovače tuků

Systémy spalovačů tuku

Kromě jednotlivých produktů lze na našem trhu objevit i sady, které tyto jednotlivé spalovače tuku propojují a vytvářejí tak komplexní systémy, obyčejně zaměřené na celodenní spalování.4 Ke každému systému je připojena informační brožura, ale věřte nebo ne nedozvíte se z ní nic, co byste nenašli v jakémkoli časopise o fitness stylu. Důležité je dávkování jednotlivých produktů, které radíme dodržovat. Neočekávejte však anabolický efekt, kterým operuje marketing.

Jedním z těch nejpoužívanějších je NxLabs Ripped system, obsahující denní spalovač Methyl Ripped, noční Methyl Lean a odvodňovací Methyl Dry. K dalším systémům pak lze zařadit Biogenetix Kid, který není zaměřen jen na čisté spalování, ale i na získávání svalové hmoty (samozřejmě za přispění posilovacích aktivit). Obsahuje Biogenetix Bioburn NO D2T– spalovač, Biogenetix Creatine NO D2T, určený na svalové přírůstky s pomocí Creatinu a konečně Biogenetix NO D2T, určený k maximálnímu napumpování.

Spalovače tuků
Spalovače tuků

Obecné zásady

Rozhodnete- li se spalovač tuku použít, pečlivě si přečtěte příbalové informace. Mějte na paměti, že zdraví je na prvním místě. Drastické snižování váhy je navíc rizikové a více si ubližujete, než pomáháte.

Dodržujte přesně zásady zdravého životního stylu. Pokud očekáváte, že budete polykat hory tablet bez nějaké pohybové aktivity a určitého omezení ve stravě nemá po těchto výrobcích ani cenu sahat.5 Nic nenahradí pohyb a vyváženou, pravidelnou stravu.

Užívejte výrobky, které jsou povoleny k prodeji zde v Evropě. Především ve světě a na internetu často narazíte na výrobky ze Spojených států, které mají poněkud benevolentnější pravidla, pokud se týká složení spalovačů tuku, a tak jejich produkty obsahují i látky, které jsou v Evropě zakázané.

Chápejte spalovač tuku jako pomocníka a ne jako pomyslný, všemocný elixír. Nečekejte, že ten váš spalovač tuku bude působit jako zázrak, kterým v minutě proměníte své tělo do formy rozvinuté „maskulatury.“ Buďte obezřetní vůči reklamě, která slibuje takovéto zázraky.

Chtít po Vás abyste netoužili vypadat jako Arnold Schwarzineger, když stále na světě existují lidé, kteří tento typ tělesné konstrukce považují za ideál, by bylo bláznovství. Ne všichni tak mohou vypadat a i jeho tělo bylo a je čas od času digitálně upravováno. Ze Schwarzinegerova života si však lze vzít v mnohém příklad. Pokud máte sen a dostatečné ambice, pokud usilovně trénujete a jste ochotni se pro naplnění svého cíle něčeho vzdát (např. pohodlí)navíc je ve vás dostatečná sebekázeň, pak můžete být úspěšní. Posilování je především o tom, dokázat si něco sám sobě a ne těm druhým.

  1. Myslíme si, že sportovcům, ať už rekreačním či profesionálním, nemusíme účinky těchto látek vysvětlovat.
  2. Je to můj vlastní terminus technicus – dvě dávky denně, přičemž 1 den dohromady 3 kapsle a končí 5 dnem, kdy ve dvou dávkách přijímáte 6 kapslí. Dávkování pak najdete v příbalovém letáku.
  3. Pro ženské tělo byl vyvinut výrobek SLIMQUICK (viz obrázek)
  4. Je to mnohem jistější než kombinovat dva spalovače tuku, z výše uvedené sólo kategorie.
  5. Novější nám dostupné informace hovoří o tom, že světoví vědci pracují na tabletě (spalovači tuku), která by byla určena všem a měla stoprocentní úspěšnost za přispění občasného pohybu. Dodejme však, že existence takovéto tablety by lidstvo uvrhla do mnohem větší pasivity, než dnes zažívá. Chce- li člověk pro sebe něco udělat, musí pocítit určitou námahou, aby měl radost z úspěchu a poznal i sám sebe.Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!