Hněv Titánů: dobrodružství bez nápadu

Publikováno: 04.04.2012 21:06 | Dorian Ducard

Bohové mají problém, který by měl vyřešit udatný Perseus. Pokračování slibovalo lepší a propracovanější film než první díl Souboj Titánů (2010). Ale sliby bývají chyby…

Hněv titánů

Už během prvních dvaceti minut jsem si uvědomil, že tento film nebude výjimečným blockbusterem letošního roku. Režisér Jonathan Liebesman se už od začátku držel zaběhnutých linek akčního a dobrodužného žánru a snažil se je nakombinovat tak, aby výsledek působil jako film s myšlenkou. Bohužel, tento pokus se nezdařil hned po úvodním souboji Persea (Sam Worthington) s Chimérou.

Sam Worthington je herec jednoho výrazu a proto asi hraje celý film se špinavým obličejem, aby jeho herecké polohy dosáhly tíženého efektu. Doufal jsem v to, že film bude stavět na dvojici Liam Neeson (Zeus) a Ralp Fiennes (Hadés). Ale tito dva filmový bratři děj taky neobohatili, hlavně jejich dějová linka je zcela mimo mé chápání. Jeden neví, co vlastně chce a nakonec si odpouští oba dva navzájem, prostě nedotažený scénář. Bill Nighy, který hraje Héfaista si určitě tuto roli nezařadí mezi ty podařené a Rosamuda Pike (Andromeda) taktéž. Hlavně romantická linka mezi Andromedou a Perseem je pořád facka, takový (nelogický) smeč na diváky jsem také ještě nikdy neviděl.

Příběh Hněvu Titánů je prostě neodtažený, to tvůrci (určitě) věděli. Proto se rozhodli zaměřit na vizuální stránku filmu. To je to, co film jakž takž drží v celku. Rychlý střih, digitální monstra a pár originálních záběrů. Na můj vkus byl konec silně přestříhaný (občas jsem netušil co sleduji), ale to by se dalo odpustit díky dobře zvolené hudbě (soundtrack má své silné ale i slabé místa). Já film viděl ve formátu 3D, pokud vy toto fantasy zhlédnete v klasickém formátu, nic se nestane.

Hněv Titánů mne zklamal, čekal jsem posun v kvalitě, ale ten se nedostavil. Pokud se vám líbil první díl a od filmu nic neočekáváte, zajděte si na to do kina. Ale pokud chce opravdu dobrodružný film, sáhněte raději doma po ozkoušené klasice, jako je třeba Mumie (1999) anebo Dobyvatelé ztracené archy (1981). Ušetříte peníze a nebudete zklamání.

Třetího pokračování se příběh o Titánech podle tržeb asi moc rychle nedočká. Ale v tomto případě souhlasím, protože vidě třikrát ten samý děj je zcela zbytečné.

Viděli jste již Hněv Titánů?

Celkem hlasovalo: 22
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!