Holy Smoke - Necháte se po smrti vystřelit?

Publikováno: 08.10.2011 11:46 | Petr Hájek

Tím vystřelením nemáme na mysli do kosmu (i když tento typ služeb již také existuje), ale skutečně a doslova - totiž zbraněmi.

 

2011-10-08-1
 

 

Poslední věci člověka jsou vážná věc, velká a náročná pro všechny. Není proto divu, že jim řada osob věnuje až morbidní důkladnost ještě za svého života. Vysypání ostatků do řeky, rozprášení v amazonském vodopádu, v balonu nebo zrecyklování na kompost, to jsou všechno zajímavé a ušlechtilé cíle, ovšem jistá americká firma (jak jinak) přišla s geniálním nápadem, jak zužitkovat svého příbuzného i po smrti. 

Za nápadem i organizací se nalézá dvojice pánů - Clem Parnell a Thad Holmes, kteří jednou hledali nelegální lovce, no a jak byla noc dlouhá, slovo dalo slovo a mezi řečí vyplynulo, že Parnell nedávno ztratil příbuzného. Následně na to oba pánové zjistili, že mají podobný názor na zacházení s ostatky po smrti.

Rozprášení na oblíbeném místě dané osoby, je bezesporu velmi symbolické, takže, proč tedy, řekli si pánové, nemůžeme oslavit střelbou někoho, pro koho byly zbraně a lov vším? Když došlo na praktičtější věci, tak se zjistilo, že z 1 kg lidského prachu jde naplnit více jak 500 nábojů do brokovnice (tělo má po kremaci asi tak 2-3 kg).

Služba je již založena, čile přijímá první objednávky od lovců, policejních oficírů a dokonce prý si někdo i nechal takto přeměnit popel ze svého oblíbeného loveckého psa. Firma nese skutečně přiléhavý název: Holy Smoke. Jak se při tvorbě patron zachází s ostatky nebylo upřesněno, ale čekáme respekt a profesionalitu i zde...

Co dodat -  pokud si z vás někdo celý život jen tak střílel, pak je na čase, mu to oplatit!
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!