Hubnout a nabírat svalovou hmotu jde s osobním trenérem lépe

Publikováno: 26.07.2011 20:47 | Michal Novák

Téměř každý z nás mužů si myslí, že ohledně cvičení mu nemusí nikdo radit. Říkáme si: „Své lehce ochablé svalstvo snadno vycvičím a trošku faldíků navíc dokáži snadno dostat pryč.“ Motivace a pestrost cvičení, které přináší náš osobní fitness trenér jsou ale k nezaplacení. Cvičení nás baví a to hlavní je, že výsledky se velmi záhy dostaví…

Ve spolupráci s Fitness klubem ZONE4YOU v Brně Vám přinášíme důkaz, že spolupráce s osobním trenérem má výsledky. Jako figurant nám posloužil Petr T.

Petr po tréninku s osobním trenérem

Co bylo, Petře, Tvou motivací pro vstup do fitness klubu Z4Y?

Mojí hlavní motivací pro vstup do fitness klubu Z4Y bylo především docílit snížení hmotnosti. Také jsem chtěl zlepšit fyzickou kondici a na základě toho se zároveň pokusit o vypracování postavy.

Kdy a jak jsi se rozhodl pro cvičení s osobním trenérem?

Pro cvičení s trenérem jsem byl rozhodnut ihned při vstupu do fitness klubu Z4Y. Je pro mě nutné, aby mi někdo odborně poradil, jak při cvičení postupovat, vzhledem k tomu, že jsem nikdy před tím do posilovny nechodil. A dnes, po 4 měsících cvičení, kdy se mi podařilo zhubnout cca 15 kg, vím, že bych to bez dobrých rad svého trenéra Petra Andráška sám nezvládl. Radí mi nejen ve cvičení, ale díky jeho dohledu se mi podařilo i změnit stravovací systém, který u mě nebyl zrovna nejlepší.

Používáš ke cvičení nějaké výživové suplementy?

Na základě konzultace se svým trenérem užívám při cvičení REGENER a doma také EGG 100% natural protein.

Co bys poradil lidem, kteří chtějí také svou hmotnost redukovat a stále se jim to nedaří?

Především bych jim doporučil, aby se poradili s odborníky – trenérem i výživovým poradcem. Chce to pevnou vůli, začátek je vždy těžký, ale já teď mohu říct, že to jde a člověk se cítí fyzicky i psychicky mnohem lépe nejen kvůli snížení své hmotnosti, ale celkovému fyzickému stavu. Před pár měsíci jsem si nedovedl představit, že bych chodil každý den cvičit. Dnes je vše opačně a já si nedovedu představit, že bych nemohl jít cvičit a za to vděčím našemu klubu, kde je úžasný přístup všech zaměstnanců, jak trenérů, tak i ostatních.

tabulka úbytku hmotnosti

Hodnocení tréninku osobním trenérem Petrem Andráškem

Při vedení osobních tréninků jsem cvičební jednotku skládal tak, abychom zatížili všechny svalové skupiny a maximalizovali energetický výdej. Již od začátku jsme zároveň s redukcí hmotnosti pracovali na zpevnění postavy a vyrovnání svalových disbalancí zařazením funkčního tréninku. Za tři měsíce se nám podařilo odbourat 10 kg tukové tkáně.

Petr trénoval během tří měsíců minimálně 5x týdně, pokaždé cca 60 minut. Každodenní cvičení rychle přineslo své výsledky a Petrovi pomohlo změnit životní styl - zahrnout pravidelné cvičení do denního života. Kombinoval jak silové cvičení v posilovně pod mým vedením, tak aerobní aktivitu (H.E.A.T. Program), což pomohlo nastartovat metabolismus k odbourávání tuků. Dále jsme upravovali množství a skladbu přijímané stravy, abychom vytvořili potřebný energetický deficit pro „hubnutí z tuků“.

Proto jsme zařadili do diety potravinové suplementy. Konkrétně Carnitindrink pro zvýšení odbourávání tuků, doplněk Regener k regeneraci po cvičení a 100% vaječný protein ke zvýšení příjmu bílkovin. Rád bych touto cestou Petrovi pogratuloval ke splnění jeho cíle, který si na začátku stanovil – zhubnout do začátku léta.

Petr předtím

Petr T před cvičením s osobním trenérem

Petr po 3 měsících a 10 dnech cvičení

Petr T. po


Tento článek vznikl ve spolupráci s fitness klubem ZONE4YOU v Brně.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!